Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ciągnik siodłowy to środek transportu przeznaczony do przewożenia ładunków, które nie posiadają własnego napędu. Ciągniki marki Mercedes Benz wiodą prym wśród tego typu pojazdów. Są tez bardziej mobilne od zwykłych ciężarówek, ponieważ ich poszczególne elementy nie są ze sobą połączone na trwałe. Można więc bez kłopotu dopasować naczepy do rodzaju przewożonego materiału. Dlatego zyskują coraz większą popularność w branży transportowej. 

1.  Mercedes Benz – trochę historii
2. Ciągniki Mercedes Benz- rodzaje
3. Ciągniki Mercedes Benz Actros – cena

Firma Mercedes Benz – trochę historii

O firmie Mercedes Benz słyszeli niemal wszyscy. Jednak większość społeczeństwa słysząc tę nazwę, ma na myśli przede wszystkim samochody osobowe. Tymczasem Mercedes Benz jest producentem środków lokomocji, wykorzystywanych w transporcie dalekobieżnym. Należą do nich ciągniki siodłowe Mercedes Benz Actros. Ciekawostką jest fakt, że masową produkcję pojazdów tej marki zawdzięczamy kobiecie. Przed ponad stu laty Karl Benz i Gottlieb Daimler połączyli swoje firmy, aby produkować pojazdy. Początkowo niewielu ludzi wierzyło w ich sukces. Wyjątkiem była żona Benza, Bertha, która nie tylko przekazała swój posag, na potrzeby firmy. Postanowiła też zaprezentować pojazd szerszej publiczności i w tajemnicy przed mężem, w 1888 roku, wybrała się w długą podróż automobilem. Można więc ją śmiało nazwać pierwszą kobietą za kółkiem. Od tamtej wyprawy minęło ponad sto lat, a dziś Mercedes Benz jest jednym z największych koncernów branży motoryzacyjnej. W 1996 roku pierwszy ciągnik Mercedes Actros zjechał z taśmy fabrycznej. Od tamtej pory jest bardzo ceniony wśród kierowców, ze względu na komfort użytkowania. 

Nowoczesne ciągniki siodłowe Mercedes Benz Actros

Ciągniki Mercedes Benz Actros – rodzaje

Ciągniki siodłowe Mercedes Actros charakteryzują się wydajnym i jednocześnie oszczędnym silnikiem. Warto wspomnieć, że w roku 2008 ciągnik siodłowy Mercedes Benz Actros MP3 został wpisany do księgi rekordów Guinessa, jako najbardziej ekonomiczny samochód ciężarowy. Naczepa ciągnika Mercedes Benz Actros nie jest stale połączona z przednią częścią pojazdu. Można je w dowolny sposób zmieniać, a służy temu siodło, które znajduje się w tylnej części ciągnika.  Pojazdy dostępne są w różnych konfiguracjach osi, np. 4×2, 6×2 na nawet 8×4. Do ciągnika siodłowego Mercedes Benz Actros można dokupić ramy do zabudowy, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność. Może być wykorzystany np. jako wywrotka. Dostępne są także zestawy typu Jumbo, które również można zamontować  na ramach. Zestawy Jumbo świetnie sprawdzają się przy przewozach ładunków o dużych gabarytach. W zależności od modelu, w ciągnikach siodłowych Mercedes Benz stosuje się silniki 6R i V8. Ich konstrukcja jest zgodna z normami dotyczącymi ochrony środowiska, wszystkie spełniają wymagania dotyczące emisji spalin. Dla bezpieczeństwa kierowcy, ciągniki wyposażone są w system kontroli trakcji, aby nie dopuścić do nadmiernego poślizgu, tarczowe hamulce, poduszkę powietrzną i pirotechniczne pasy bezpieczeństwa. 

Ciągniki Mercedes Benz Actros – cena

Nowy ciągnik siodłowy Mercedes Benz Actros to wydatek rzędu 520 tys. zł. Bywają i droższe, w zależności od modelu. Warto jednak zajrzeć na portal Truck1. To specjalny serwis, zamieszczający oferty kupna i sprzedaży nowych i używanych samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, maszyn budowlanych i rolniczych. Z pewnością znajdziesz tam ciągnik, którego cena nie przeprawi cię o zawrót głowy. Warto zarejestrować się na tym portalu i śledzić nowe oferty. Ze sprzedającymi można się targować, za pomocą zakładki “zaproponuj cenę”. 

Mercedes

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *