Redaktor | Fotograf

Nissan Ariya Nismo debiutuje — najnowszy model japońskiego producenta zapewni emocje w nadwoziu SUV. Napęd elektryczny pozwoli na rozwinięcie ponad 400 koni mechanicznych. Bogaty pakiet stylistyczny sprawi, że auto zwróci na siebie uwagę na ulicy. Jednak czy będzie to pełnoprawne Nismo? Nissan z pewnością się o to postara.

Nismo to nazwa, którą zna każdy fan motoryzacji. Auta z tym znaczkiem zawsze zapewniały znakomite emocje, wyróżniały się również agresywnym wyglądem i brzmieniem. Generalnie są to cechy, które raczej nigdy nie idą w parze z nadwoziem typu SUV i napędem elektrycznym. Nissan Ariya Nismo, która właśnie zadebiutowała, postara się jednak udowodnić, że zasługuje na swoją nazwę. Pomoże w tym przede wszystkim wysoka moc, a także bogaty pakiet stylistyczny. Japończycy postarali się, aby każdy na ulicy zwrócił na niego uwagę.

Z zewnątrz, Nismo wyróżni się kilkoma charakterystycznymi elementami. Przede wszystkim będą to 20-calowe felgi, a także dokładka przedniego zderzaka. Z tyłu spodobać może się duży dyfuzor z centralnie umieszczoną lampą. Całość prezentuje się świetnie i z pewnością nie odstaje od innych modeli wyposażonych w znaczek Nismo. Również we wnętrzu Nissan zadbał o kilka ciekawych elementów. Przede wszystkim będą to sportowe fotele, a także specjalna kierownica. Sportowych wrażeń dostarczy również obecna wszędzie ciemna alcantara z kontrastowymi, czerwonymi przeszyciami.

Nissan Ariya Nismo nie zawiedzie również pod względem osiągów i parametrów silnika. Na rynek trafią dwie sportowe odmiany. Pierwsza, o oznaczeniu B6 e-4ORCE zapewni moc na poziomie 362 koni mechanicznych, a mocniejsza, o oznaczeniu B9 e-4ORCE rozwinie aż 429 koni mechanicznych. Różnić je będzie również bateria. W pierwszej wersji posiada ona 66 kWh pojemności, natomiast w drugiej 91 kWh. Wszystkie wersje Nismo otrzymają zmodyfikowane zawieszenie, a także wzmocnione hamulce. Dźwięk silników ma przypominać te z samochodów Formuły E. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnych osiągów nowych odmian, jednak poznamy je prawdopodobnie już niedługo. Nissan Ariya Nismo trafi do japońskich salonów prawdopodobnie już wiosną tego roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *