Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rodzina serii Type-R ma się powiększyć i do modelu Civic dołączy nowa propozycja od Hondy, ale nie będzie to model Jazz, przynajmniej na razie

Ostatnie doniesienia o sytuacji Hondy w Australii, czyli o redukcji ilości salonów na tamtejszym rynku nie są pozytywne. Jeśli dołożymy do tego pogłębiający się kryzys gospodarczy na całym świecie i przestój w motoryzacji spowodowany koronawirusem to ciężko planować przyszłość marki. Jednak Honda, a konkretnie Takeki Tanaka , udzielił bardzo interesującego wywiadu dla magazynu Autocar, w którym dał jasno do zrozumienia. że wiele zależy od sytuacji w Azji, a jak wiemy, obecny kryzys zaczął się w Chinach. Zawsze jest światełko w tunelu, a epidemia kiedyś się skończy więc trzeba zastanowić się co można zaproponować klientom w najbliższym czasie.

Jazz

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że powstały grafiki (fanowskie), przedstawiające Honde Jazz w wersji Type-R. Wtedy też pojawiło się sporo spekulacji, jakoby Honda miała rozważać stworzenie takiego modelu. Jak wiemy, obecnie seria Type-R to tylko jeden model, Civic, ale w najbliższym czasie nie jest wykluczone, że ta rodzina się powiększy. Takeki Tanaka powiedział jasno, że szansa na stworzenie takiego samochodu jak Jazz Type-R jest, bo klienci w Azji lubią małe i szybkie samochody. Jednak wiele zależy tutaj od zainteresowania azjatyckich odbiorców takim produktem, chociaż jeśli sięgniemy do historii to Honda oferowała wiele szalonych modeli na tamtejszym rynku. Może więc czas na powtórkę?

Jazz

Odnośnie rozwoju serii Type-R to przewiduje się stworzenie elektryka z takim emblematem. Takie informacje pojawiały się już w oficjalnych kanałach informacyjnych, więc pewnie kwestią czasu jest aż Honda zdradzi nieco więcej szczegółów. Dzisiaj jedynym modelem, który w gamie Hondy jest w pełni elektryczny to model E (Honda E). Miejska propozycja z Japonii mogłaby stać się konkurentem dla elektrycznego Renault ZOE Sport, który to z kolei pojawi się w zastępstwie za model Clio RS. Nie jest wykluczone, że samochód, który pojawi się w szeregach Type-R jako elektryk, będzie całkowicie nową konstrukcją. Wielokrotnie producent podkreślał, że Type-R to symbol emocji i zacięcia sportowego, więc tego się trzymajmy przy tworzeniu nowych propozycji.

Foto. materiały prasowe producenta oraz X-Tomi Design

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *