Redaktor | Fotograf

Pomimo coraz większego zaawansowania technicznego samochodów, wiele osób żąda po prostu prostoty i taniości. Dacia obiecuje, że kolejna generacja Dacii Duster pozostanie tania pomimo elektryfikacji. Ponadto nadal ma oferować duże możliwości terenowe.

Dacia Duster jest bez wątpienia przedstawicielem coraz węższej grupy tanich aut. Ceny poszły mocno do góry zwłaszcza z powodu elektryfikacji i większego zaawansowania techincznego. Dustera kupują jednak głównie ludzie, którzy oczekują taniej eksploatacji i zwiększonych możliwości terenowych. Rumuńska marka obiecuje, że zachowa te cechy także w następnej generacji Dacii Duster. Stanie się to pomimo coraz większych kosztów produkcji aut, a także nadchodzącej wielkimi krokami elektryfikacji.

Dacia Duster 2021

Rumuńska marka będzie starała się trzymać przy zwykłych silnikach spalinowych tak długo jak to możliwe. Choć oczywiście w ofercie jest już model Spring, który należy do najtańszych aut elektrycznych, to jeśli chodzi o pozostałe modele polityka ma być nieco inna. Dopiero w 2023 roku ma pojawić się odmiana hybrydowa modelu Jogger, który ma być najtańszą opcją 7-osobowej hybrydy na rynku.

Dacia Duster 2021

Obecna generacja Dustera przeszła dopiero lifting, w związku z czym z pewnością pozostanie jeszcze z nami na rynku. W gamie znajduje się wiele wersji silnikowych, jednak wszystkie są czysto spalinowe. Dostępne są przekładnie automatyczne, a także napęd na cztery koła. W ofercie jest silnik 1.0 TCe, który mieliśmy okazję testować w nowej Dacii Logan. Pomimo tego, bazowa cena jest dość niska, dzięki czemu osoby, które nie potrzebują zbyt wiele komfortu mogą wybrać właśnie taki model.

Dacia Duster 2021

Trzecia generacja Dustera ma zadebiutować w okolicy 2025 roku. Do tego czasu z pewnością będzie trzeba wprowadzić odmiany hybrydowe, aby spełnić coraz to ostrzejsze normy emisji spalin. Oby jednak rumuńska marka poradziła sobie z kosztami produkcji takich aut, aby utrzymać ceny na niskim poziomie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że do 2035 roku, nawet Dacia będzie musiała sobie poradzić z przejściem na produkcję samochodów elektrycznych.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *