Redaktor | Fotograf

Na rynku SUVów Mercedes ma mocną pozycję i przeprowadza ofensywę w postaci nowego modelu GLB

Po ogromnym boomie na SUV-y w ostatnich latach, pojazdy tego segmentu pojawiły się w portfolio niemal każdej marki, od Dacii po Lamborghini i Mercedes również ma czym się pochwalić. Obecnie, prezentowane są coraz bardziej zaskakujące modele, w coraz bardziej niszowych odmianach, jak np. SUV-y coupe czy crossovery. Właśnie taką niszę zdaje się odnalazł Mercedes, projektując model GLB, który jest coraz częściej widywany na ulicach w kamuflażu. Model będzie oferowany prawdopodobnie na większości rynków na których marka jest dostępna.

Na ostatnich zdjęciach szpiegowskich możemy zauważyć, że Mercedes pokazuje coraz bardziej, jak najnowszy model będzie w rzeczywistości wyglądał. Od początku sylwetka modelu nie przypominała nowego, dość łagodnego i „zaokrąglonego” designu Mercedesa, a raczej wyglądała bardziej kwadratowo, podobnie jak GLK lub G-Klasa. Jednak dzięki temu, wytwarzane w Chinach i Meksyku auto, będzie dostępne w wersji 7-osobowej. Z  pewnością możemy po niej również oczekiwać przyzwoitych własności terenowych, a także dodatkowego wyposażenia off-roadowego. Z drugiej strony, niewykluczone są usportowione wersje, tym bardziej że wersja 45 AMG została również już zaobserwowana w kamuflażu. Wnętrze nie zostało niestety opublikowane, jednak możemy domyślać się że będzie bliźniacze jak w modelach A czy CLA, być może posiadając nieco więcej praktycznych rozwiązań oraz oczywiście większy bagażnik.

Ceny nowego modelu nie powinny być również zbyt wysokie, zapewne cenowo znajdzie się on pomiędzy Klasą B oraz GLC. Gamę zapewne będą tworzyć jednostki benzynowe, wysokoprężne i hybrydowe, o mocach prawdopodobnie od 136KM w wersji GLB180 do 421KM w wersji GLB45s AMG. Prawdopodobnie w 2021 roku do gamy dołączy elektryczny odpowiednik nowego modelu, czyli Mercedes EQB.

Foto. WalkoArt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *