Maserati Ghibli MC Edition i Maserati Levante MC Edition to najnowsze usportowione wydania dwóch modeli włoskiego producenta.

Historia linii MC w gamie Maserati jest naprawdę szeroka. Te dwie litery to skrót od Maserati Corse i otwarcie nawiązują one do sportowego dziedzictwa producenta z Modeny. Wszystko zaczęło się w 1926 roku, kiedy to jeden z założycieli marki, Alfieri Maserati, wygrał za kierownicą modelu Tipo 26 prestiżowy długodystansowy wyścig Targa Florio. Od tamtej pory wersje MC aut od Włochów to synonim elegancji i sportowych osiągów. Maserati Ghibli MC Edition i Maserati Levante MC Edition są kontynuatorami tego dziedzictwa.

Wariant MC Edition otrzymają łącznie trzy pojazdy – wspomniane już wyżej Ghibli i Levante, a także Quattroporte. Nowe wydania tychże modeli mają być hołdem dla wielkich tradycji motorsportowych marki Maserati. W odmianie MC Edition pod maską otrzymamy potężną, podwójnie turbodoładowaną jednostkę V8 o pojemności 3.8 litra oraz mocy aż 572 koni mechanicznych. MC Edition najmocniej jednak wpływa na stylistykę auta i to właśnie sprawia, iż te wersje są zawsze prawdziwymi unikatami.

Maserati Levante MC Edition

Wyjątkowość Maserati Ghibli MC Edition, Levante MC Edition oraz Quattroporte MC Edition zaczyna się już w przypadku dostępnych kolorów lakieru. Dostępne będą dwie barwy – Giallo Corse, czyli intensywna i soczysta żółć z delikatnym perłowym połyskiem w kolorze niebieskim, a także matowy Blu Vittoria, który charakteryzuje się bardzo głębokim i mocnym odcieniem niebieskiego. Lakier składa się z trzech warstw i prezentuje się naprawdę olśniewająco w obu wariantach. Dobór samych barw również nie jest przypadkowy. Żółty i niebieski to bowiem kolory Modeny – miasta, gdzie znajduje się siedziba Maserati.

Maserati Ghibli MC Edition

Zmian stylistycznych jest oczywiście jeszcze więcej. Wiele detali aut podkreślonych zostało kolorem Piano Black, a na słupku B i tylnym błotniku będziemy mogli zauważyć specjalne znaczki potwierdzające i pokazujące całemu światu, że oto jedziemy wariantem MC Edition. Maserati Ghibli MC Edition i Quattroporte MC Edition otrzymały także 21-calowe felgi, podczas gdy Levante MC Edition może pochwalić się felgami o przekątnej 22 cali. Oczywiście one również są wykończone bardzo głęboką czernią. Wnętrze zaś okraszone jest stonowanymi barwami i fenomenalnymi obszyciami w kolorach – a jakże – flagi Modeny.

Maserati Ghibli MC Edition

Wszystkie trzy samochody trafią na rynek europejski już w tym miesiącu, więc zapewne kwestią czasu jest moment, gdy salony oraz pierwszi klienci zaczną chwalić się swoimi nowymi nabytkami.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *