Louis Camilleri

Dotychczasowy CEO Ferrari oraz prezes firmy Phillip Morris, Louis Camilleri 10 grudnia zrezygnował z zajmowania obu tych stanowisk.

Urodzony w Aleksandrii przedsiębiorca pozycję CEO marki Ferrari zajmował od 2018 roku, kiedy to niestety zmarł Sergio Marchionne. Ponadto od 2002 roku zajmował te samą pozycję w Phillip Morris, czyli obecnie Altria Group. Po rozłamie i założeniu Phillip Morris International kontynuował przewodzenie tej marce, która jest potentatem na rynku tytoniowym i odpowiada za takie marki jak Marlboro, Chesterfield, Winston, czy IQOS. Nie wiadomo, co zamierza dalej Louis Camilleri.

Prezes Ferrari, John Elkann tymczasowo przejmie rolę dyrektora zarządzającego i będzie ją zajmował do momentu wybrania następcy Camilleriego. Za “rządów” Egipcjanina Ferrari osiągnęło wiele sukcesów. Przyczynił się on do rozwoju segmentu samochodów drogowych, a cena akcji urosła z około 113 Euro do niecałych 180.

Ferrari było częścią mojego życia i praca tu jako dyrektor zarządzający jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Mój zachwyt dla niezwykłych ludzi pracujących w Maranello oraz ich pasji i zaangażowania nie zna granic. Jestem dumny z wyników firmy od 2018 roku i wiem, że najlepsze lata dla Ferrari są jeszcze przed nami.

Louis Camilleri

Nie wiadomo jak wpłynie to na zespół Scuderia Ferrari w Formule 1. Jak wiadomo, Camilleri był ogromnym fanem ekipy, prowadzonej aktualnie przez Mattię Binotto oraz miał doświadczenie w pracy z nią zaczerpnięte z pracy w Phillip Morris, które od lat wspiera stajnię z Maranello. Problemów w szeregach Scuderii nie brakuje, a odejście tak wysoko postawionej osoby, która była niezwykle zaangażowana w jego pracę, raczej nie należy traktować w ramach pozytywnej informacji.

Chciałbym niesamowicie podziękować Louisowi za jego zaangażowanie, które prezentował jako CEO od 2018 roku, a także członek zarządu od 2015. Jego pasja dla Ferrari nie znała granic i pod jego przywództwem, firma ugruntowała swoją pozycję, jako jedna z największych na świecie. Życzymy mu oraz jego rodzinie długiej i szczęśliwej emerytury.

John Elkann

Nowego dyrektora zarządzającego Ferrari poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Foto. materiały prasowe marki

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *