Redaktor | Fotograf

Elektryfikacja powoli dotyka wszystkich marek. Zarówno więksi, jak i mniejsi producenci decydują się wprowadzać do oferty auta na prąd. Dotyka to nawet marek, które słynęły z produkcji lekkich sportowych aut spalinowych. Lotus Emeya to nowy elektryczny sedan, który zadebiutuje już 7 września. Przed premierą znamy już jednak kilka szczegółów.

Lotus Emeya ma szansę zostać jednym z bardziej popularnych modeli marki. Do tej pory Brytyjczycy byli znani przede wszystkim z produkcji lekkich aut sportowych z napędem spalinowym. Ostatnie ruchy pokazują jednak, że ekspansja nadchodzi wielkimi krokami. Na rynek trafi ogromny i mocny SUV Eletre, a także hipersamochód Evija, które raczej zaprzeczą dotychczasowemu charakterowi Lotusa. Emeya zadebiutuje już 7 września, jednak producent zdradził nam już kilka ważnych szczegółów na temat auta, a przede wszystkim jego nazwę.

Jak przystało na zapowiedź, nie znamy jeszcze ostatecznego designu auta. Lotus Emeya na zdjęciach wyróżnia się przede wszystkim pasem świetlnym z tyłu, a także dość agresywnymi lampami z przodu. Sedan zapewne będzie dość smukły, a także otrzyma felgi w dużym rozmiarze. Jeśli chodzi o wnętrze, Lotus prawdopodobnie nie będzie opracowywał zupełnie nowej kabiny dla jednego modelu. Będzie ona podobna do tej z modelu Eletre. W związku z tym we wnętrzu znajdziemy trzy duże ekrany, w tym największy, który znajdzie się na środku deski rozdzielczej i będzie odpowiadał za system inforozrywki.

Pod względem technicznym, Lotus Emeya skorzysta prawdopodonie z tej samej platformy co SUV Eletre. Dzięki temu, klienci mogą mieć do dyspozycji baterię o pojemności nawet 112 kWh. Ma to zapewnić zasię na poziomie 650 kilometrów. Podstawowa odmiana modelu ma zapewnić moc na poziomie 600 koni mechanicznych, jednak możliwe, że Lotus wprowadzi również jeszcze mocniejsze warianty. Napęd będzie oczywiście jedynie elektryczny W gamie pozostaje jednak ostoja dawnego charakteru marki. Jest to model Emira, który jest lekki, a także ma silnik R4 i V6 do wyboru.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *