Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Bezpieczeństwo na motocyklu powinno być zawsze priorytetem, o czym nie można zapominać również wtedy, gdy wybiera się kurtki motocyklowe. Odzież wierzchnia nie może tylko fajnie wyglądać, ale musi również zapewniać ochronę w razie wypadku. Jaka kurtka motocyklowa będzie dla Ciebie odpowiednia?

Kurtka motocyklowa skórzana — specyfika, wady i zalety

Tradycyjna skóra ma świetne właściwości w zakresie ochrony przed wiatrem. Nie jest wprawdzie wodoodporna w stu procentach, ale i tak sprawdza się pod tym względem bardzo dobrze. Paradoksalnie, kurtka motocyklowa skórzana nie jest zalecana do długiej jazdy podczas deszczu, czy przy wysokiej wilgotności względnej.

Każdy rodzaj odzieży, tak samo damska, jak i kurtka skórzana męska motocyklowa zapewniają dobrą odporność na ścieranie. Jeśli spadniesz ze swojego motocykla, to dzięki tej odzieży możesz znacząco zmniejszyć dotkliwość obrażeń.

Warto jednak postawić na odzież skórzaną najwyższej jakości. Tylko takie produkty zapewnią nam odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Takie najwyższej jakości łatwiej będzie Ci znaleźć przeglądając kurtki motocyklowe w dobresklepymotocyklowe.pl – serwisie, który zrzesza największe punkty handlowe i pozwala na wygodne przeglądanie i zakup w ponad 70 placówkach ulokowanych w całym kraju.

Kurtka motocyklowa ze skóry? A może lepiej wybrać tekstylną? Zobaczmy!
Kurtka motocyklowa ze skóry

Skórzana kurtka motocyklowa damska, tak samo jak męski odpowiednik, to produkt, który wciąż nie tylko cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony bikerów, ale zapewnia też duże bezpieczeństwo oraz komfort w trasie. Kluczowy jest jednak zakup wysokojakościowej odzieży.

Kurtka motocyklowa tekstylna — charakterystyka, plusy i minusy

Alternatywa dla skóry łączy tkaniny lub tkaniny syntetyczne z naturalnymi. Dla bezpieczeństwa, podczas jazdy motocyklem, kurtka motocyklowa tekstylna może zawierać ochraniacze lub slidery. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa, z którego nie warto rezygnować.

Jedną z ważniejszych zalet materiałów tekstylnych w porównaniu z tradycyjną skórą jest ich elastyczność. Te kurtki motocyklowe rewelacyjnie dopasowują się do ciała. Odzież tekstylna to opcja, która lepiej sprawdzi się też jako kurtka motocyklowa dziecięca, choć jej skórzany odpowiednik będzie równie ciekawą opcją, jeśli młody człowiek jeździ na przykład pitchbike’ach na torze asfaltowym. Z drugiej strony, entuzjaści jazdy na szutrze docenią odzież MX-ową.

Jakie ciekawe funkcje znajdziesz w tekstylnej kurtce motocyklowej? Można wskazać na:

  • systemy wentylacyjne,
  • membrany wiatro- i wodoodporne,
  • liczne kieszenie, nierzadko ulokowane też przy rękawach.

Odzież tego typu zwykle wyposażona jest w system kanałów wentylacyjnych, które zapewniają odpowiednią wentylację. Gdy przechodzi przez nie chłodne powietrze, łatwiej utrzymać pożądaną temperaturę ciała.

Tekstylne czy skórzane — jakie kurtki motocyklowe wybrać?

Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi, ale teraz, gdy znasz zarówno plusy, jak i minusy każdej z wersji, możesz wybrać tę, która będzie lepiej dopasowana do twoich preferencji. Ostatecznie wszystko sprowadza się do priorytetów, stylu, jak również warunków jazdy, jakie preferujesz.

Nie wiesz jeszcze, którą wybrać? Może chcesz przymierzyć, bez konieczności kupowania, ale nie masz pewności, czy twój rozmiar będzie dostępny w sklepie? Serwis dobresklepymotocyklowe.pl odpowiada na tę potrzebę i umożliwia zamówienie wybranego produktu bez konieczności zapłaty z góry. Wystarczy wybrać najbliższy sklep, przymierzyć i zdecydować na miejscu, czy to właśnie ta kurtka, czy jednak lepiej będzie sprawdzić też inne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *