Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Hyundai i20 nowej generacji może wprowadzić sporo zamieszania w segmencie, ponieważ oznacza to spore zagrożenie dla konkurencji z Niemiec, a sam i20 jest dzisiaj dopracowaną konstrukcją

Hyundai i20 jest kwintesencją rozwoju koreańskiego producenta, który z motoryzacyjnego kopciuszka w ciągu zaledwie kilkunastu lat zmienił się w jednego z kluczowych graczy na rynku. Najważniejszy samochód miejski Hyundaia przeszedł w tym czasie długą drogę i dziś śmiało może być zaliczany nie tylko do grona najlepszych aut segmentu B, ale wręcz samochodu będącego punktem odniesienia dla innych producentów. Poznaj kluczowe zalety najnowszej generacji Hyundaia i20.

hyundai i20

Wybierz wariant silnikowy dla siebie

Hyundai i20 ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowy-i20 ) jest dostępny w szerokiej gamie silnikowej. Oszczędni i spokojnie usposobieni kierowcy mogą zdecydować się na bazową jednostkę 1.2 MPI o mocy 84 KM, która przede wszystkim słynie z niezawodności. Większą dynamikę zapewni silnik 1.0 T-GDI rozwijający moc 100 KM.

Bardzo ciekawym wyborem będzie natomiast wariant z napędem hybrydowym. Tutaj Hyundai oferuje silnik benzynowy o mocy 100 lub 120 KM wspomagany jednostką elektryczną, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2.

Warto także wspomnieć o innowacyjnej przekładni iMT, czyli skrzyni manualnej z funkcją odłączania silnika po zwolnieniu pedału gazu. Natychmiastowe, automatyczne przejście w tryb wybiegu również pozwala realnie ograniczyć apetyt na paliwo.

hyundai i20

Sensous Sportiness

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się najnowsza filozofia projektowania samochodów wdrożona przez koreańskiego producenta. Chodzi tutaj o połączenie dynamicznej sylwetki z najnowocześniejszymi technologiami, które odpowiadają nie tylko za świetny design, ale też mają realny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy – przykładem mogą być światła w technologii LED.

Bryła nadwozia nowego Hyundaia i20 rzeczywiście robi bardzo dobre wrażenie i trudno oderwać od tego auta wzrok. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jest potężny grill oraz tylne światła LED w kształcie litery Z. Hyundai i20 jest samochodem wyrazistym i można się zgodzić z opinią, że także najładniejszym w całej klasie.

hyundai i20

Dużo przestrzeni

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że auta rosną z każdą generacją, na co najlepszym przykładem jest właśnie nowa odsłona Hyundaia i20. Jeszcze 10 lat temu mógłby to być pełnoprawny przedstawiciel segmentu C. Auto spokojnie może pełnić funkcję samochodu rodzinnego, zwłaszcza na co dzień – idealnie sprawdzając się na dojazdy do pracy, odwożenie dzieci do szkoły/przedszkola i robienie zakupów.

Tym, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest bardzo przestronna kabina, w której komfortowo poczują się nawet cztery dorosłe osoby. Co ciekawe, nie odbiło się to na pojemności bagażnika – aż 351 litrów (o 25 więcej w porównaniu z poprzednikiem) musi robić wrażenie i sprawia, że tym autem bez problemu można się wybrać na rodzinne wakacje.

Hyundai i20 nowej generacji ma wszelkie predyspozycje, aby zostać liderem segmentu B. Przekonaj się o jego możliwościach i znakomitej jakości wykonania podczas jazdy testowej, na którą możesz się zapisać wygodnie online na stronie internetowej MM Cars, autoryzowanego dealera Hyundaia w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *