Redaktor | Fotograf

Civic Type-R pozostanie hot-hatchem dla purystów. Konkurencja daje klientom wybór, lub pozostawia ich jedynie ze skrzynią automatyczną.

Segment aut sportowych jest jednym z tych, który zawiera w sobie zarówno samochody nastawione na jak najlepsze osiągi, jak i nastawione na jak największą frajdę z jazdy. W obecnych czasach, te pierwsze są zazwyczaj wyposażone w skrzynię automatyczną, natomiast te drugie oferują także skrzynię manualną. Hot-hatche zazwyczaj są nastawione właśnie na dawanie dużej radości z jazdy, więc wielu kierowców kupuje je z manualną przekładnią. Honda właśnie potwierdziła, że nowy Civic Type-R będzie oferowany właśnie z taką skrzynią biegów.

Honda Civic Type-R

Choć nadal nie znamy szczegółów dotyczących silnika, ani nawet designu nowego Civica Type-R, szef działu PR Hondy, Carl Pulley potwierdził, że sportowa odmiana modelu otrzyma jedynie manualną skrzynię biegów. Choć oczywiście jest to świetna informacja, szkoda, że Honda nie daje do wyboru przekładni automatycznej lub dwusprzęgłowej. Z pewnością przyciągnęłoby to nieco większą ilość klientów, którzy od auta na co dzień wymagaliby też nieco wygody.

Honda Civic Type-R

Możliwe jednak, że faktycznie nieopłacalnym było tworzenie nowej szybkiej skrzyni biegów, która musiałaby być naprawdę szybka, aby dorównać konkurencji, a której Honda nie ma aktualnie w ofercie, ponieważ pozostałe modele korzystają raczej z powolnych CVT. Umieszczenie takiej przekładni w sportowym samochodzie byłoby kompletnie bez sensu. W związku z tym, Honda prawdopodobnie woli pozostawić w ofercie jedynie manualną skrzynię biegów. Wątpliwe jednak, aby była to kwestia tradycji, ponieważ od zawsze sportowe odmiany Civica były dostępne jedynie z takimi przekładniami.

Honda Civic Type-R

Nowa generacja Civica Type-R z pewnością jednak będzie emocjonującym samochodem. Moc ponad 300 koni wraz z manualną skrzynią biegów, to dla wielu klientów przepis na idealny samochód sportowy. Możliwe, że w przyszłości doczekamy się jeszcze wersji z automatem, jednak najwcześniej w kolejnej generacji Civica. Debiut najnowszej wersji Type-R powinien nastąpić już niedługo. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły na temat modelu.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *