Redaktor | Fotograf

Choć silnik V8 jest bez wątpienia symbolem amerykańskiej motoryzacji, w obecnych czasach jego przetrwanie stoi pod znakiem zapytania. Ośmiocylindrowa jednostka jest również kojarzona z Fordem Mustangiem. Producent pokazał jednak, że nie przywiązuje się do silnika spalinowego w modelu o tej nazwie. W związku z tym wszyscy zadawali sobie pytanie, co znajdzie się pod maską nowej generacji modelu Mustang o napędzie spalinowym? Czy V8 przetrwa? Teraz wiemy już, że tak.

Ford Mustang to bez wątpienia ikona amerykańskiej motoryzacji. Podobnie jest z silnikiem V8, bez którego według wielu, Mustang nie jest prawdziwym Mustangiem. Jednak już od dłuższego czasu Ford pokazuje nam, że nie przywiązuje się do oferowania jedynie ośmiocylindrowego silnika w tym modelu. Ba, Amerykanie nie przywiązują się nawet do napędu spalinowego tego modelu. Elektryczny Mustang Mach-E wywołał burzę wśród fanów, którzy obawiali się, jak Ford rozwiąże kwestię napędu nowej generacji “tradycyjnego” Mustanga.

Wszystko wskazuje jednak na to, że możemy spać spokojnie. Ford zaczął już testować egzemplarze prototypowe nowej generacji. Oczywiście, wciąż pod dużym kamuflażem, jednak dźwięku nie da się tak łatwo zatuszować. Można po nim poznać, że pod maską skrywa się V8 o pojemności prawdopodobnie pięciu litrów. Za przeniesienie mocy na koła prawdopodobnie wciąż będzie odpowiadał 10-biegowy automat lub 6-biegowy manual. Oczywiście, informacja o silniku V8 jest bez wątpienia najważniejsza, jednak w ofercie prawdopodobnie pozostanie również 2.3 Ecoboost, który był popularnym wyborem w Europie.

Ford Mustang - nowa generacja wciąż z silnikiem V8 pod maską

Niestety, póki co nowy Mustang wciąż owiany jest tajemnicą. Poza egzemplarzami testowymi, Ford nie zdradza nic na temat nowego modelu. Zresztą, do jego debiutu wciąż pozostało sporo czasu. Prawdopodobnie, pojawi się dopiero w okolicach 2024 roku. W związku z tym, jego prezentacja powinna nastąpić w 2023 roku. Siódma generacja Mustanga powinna również przynieść wiele innowacji technologicznych z innych modeli Forda. Wnętrze powinno zyskać lepsze wykończenie i multimedia. Powinno poprawić się także prowadzenie.

Film: FordAuthority

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *