Redaktor | Fotograf

Choć nowy Mustang Mach-E jest kontrowersyjny, już udało mu się odnieść pierwszy sukces. Na rynku europejskim jego sprzedaż przebiła model Mondeo. Sedan Forda sprzedaje się coraz gorzej, a niedługo zupełnie zniknie z rynku. Jest jednym z najmniej popularnych obecnie modeli producenta. Z drugiej strony elektryczny SUV stał się hitem, a także okazał się być całkiem ciekawą propozycją.

Ford Mondeo podczas ponad 25 lat obecności na rynku, stał się modelem do którego się przyzwyczailiśmy. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Ford zmienia swoją gamę modelową, w związku z czym powoli przestaje produkować auta, które były obecne w ofercie przez wiele lat. Zamiast nich pojawiają się SUVy, także elektryczne. Zwłaszcza jeden z najnowszych modeli, Mustang Mach-E wzbudził wiele kontrowersji. Jednak jedno trzeba mu przyznać – klienci chętnie go wybierają. Jak się okazuje, ponad trzy razy chętniej niż model Mondeo.

Ford Mustang Mach-E sprzedaje się w Europie lepiej od Mondeo

Ford opublikował wyniki sprzedaży w Europie za trzeci kwartał 2021 roku. Zdecydowanie najciekawszą ich częścią jest sprzedaż Mustanga Mach-E. W ciągu trzech miesięcy sprzedano aż 10 161 sztuk. Jak się okazuje, jest to 3 razy więcej niż modelu Mondeo we wszystkich dostępnych wersjach nadwoziowych. Jednak skąd taka różnica? Prawdopodobnie dlatego, że żywot sedana Forda powoli dobiega już końca. Choć lifting przeprowadzony niedawno nieco odświeżył model, już w przyszłym roku zniknie on całkowicie z rynku. Ponadto Mustang Mach-E jest bardzo intensywnie promowany, a dzięki kultowej nazwie i wielu nawiązaniom do klasycznego, sportowego modelu jest bardzo popularny wśród klientów.

Ford Mustang Mach-E sprzedaje się w Europie lepiej od Mondeo

Wszystko wskazuje na to, że wycofanie ze sprzedaży Mondeo wcale nie jest złym posunięciem. W związku z tym Ford będzie mógł przesunąć więcej środków na opracowanie bardziej rentownych modeli. Przykładowo nowej generacji Ecosporta, który nawet pomimo tego, że też jest obecny już długo na rynku, nadal sprzedaje się dwa razy lepiej niż Mondeo. Możliwe jednak, że Ford zaprezentuje pośredniego następcę Mondeo. Prawdopodobnie będzie to uterenowione kombi, przypominające Skodę Octavię Scout. Jednak są to póki co jedynie plotki.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *