Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Emotion Start to jeden z tych dodatków, które cieszą i pozwalają w pełni korzystać z takich samochodów jak AMG. Popieramy to działanie!

Normy WLTP 2.0 po cichu (i to dosłownie) zabijają dobre brzmienie silników, co mogliśmy usłyszeć np. w przypadku ostatniego AMG A45/A45S. Auta nie brzmią już jak powinny i trzeba uciekać się do modyfikacji wydechów, aby uzyskać właściwy dla nich dźwięk, choć i to nie zawsze pomaga. Pamiętacie tryb Good Neighbor, który Ford wprowadził do Mustanga 2019? Chodziło wtedy o maksymalne zamknięcie klap wydechu, aby ten nie przeszkadzał sąsiadom, gdy na przykład przyjedziecie w nocy do domu, a nie mieszkacie na totalnym odludziu. Teraz Mercedes wraz z AMG przygotował coś całkowicie odwrotnego – Emotion Start.

Emotion Start

Kupując samochód z silnikiem V8 wymagamy, aby brzmiał on rasowo, donośnie i przyjemnie dla ucha. Właśnie w tym celu powstałą opcja Emotion Start, która podkręca brzmienie wydechu w momencie uruchamiania samochodu. Chodzi konkretnie o tak zwany zimny start, kiedy samochód jest “rozgrzewany”. Zasada systemu jest banalnie prosta, bo po prostu otwiera on maksymalnie klapy w wydechu i dźwięk staje się lepiej słyszalny. Dodatkowo obroty silnika wzrastają w standardowej wartości o 200-300 obr/min. Jak to uruchomić?

Tak naprawdę wystarczy nacisnąć i przytrzymać dźwignię zmiany biegów (manetkę, bez znaczenia którą) przed naciśnięciem przycisku włączania zapłonu. Ta procedura aktywuje nam system. Działanie proste, a cieszy ucho. Oczywiście można z niej korzystać również w momencie rozgrzania silnika, ale czy sąsiedzi będą zadowoleni? Ciężko powiedzieć, chyba przeżyją takie wybryki. Może mieszkasz na osiedlu petrolhead’ów i każdy lubi pochwalić się swoim wydechem. Najprawdopodobniej tą opcję otrzymały wszystkie modele AMG z 2019 roku, więc sprawdźcie czy wasz Mercedes tego przypadkiem nie ma. Dajcie znać czy udało się wam to uruchomić.

Procedura

  1. Naciśnij manetkę skrzyni biegów (obojętnie która)
  2. Naciśnij przycisk włączania zapłonu (normalne uruchomienie)
  3. Delektuj się lepszym dźwiękiem
Emotion Start

Foto. materiały prasowe Mercedes

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *