A3

Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wszyscy czekamy na nowe A3, bo to już jeden z ostatnich samochodów, które mogą faktycznie zagrozić nowemu A45 AMG, chociaż zobaczymy co pokaże Audi

Wygląd nowego Golfa znamy, nowej Octavii również, Leon gdzieś się już przewijał, więc czas na najnowsze Audi A3. Ostatnie premiery grupy VAGa podniosły wysoko poprzeczkę, a mimo to jednak od Audi oczekuje się więcej, tym bardziej po premierach A1 czy RS6. A3 jest o tyle kluczowym modelem, że otwiera prostą drogę do odmiany RS3, która musi zmierzyć się z bardzo mocną konkurencją i już nie wchodzi na rynek jako pewniak. Teraz to Audi musi walczyć o przetrwanie i zaskoczyć rywali czymś lepszym, nowym.

O tym, że do premiery nowej A3 świadczą wszystkie znaki na niebie i ziemi, a ostatnio testowy egzemplarz podróżował bez kamuflażu. To też pozwoliło przygotować serwisowi koles.ru grafiki jak może wyglądać nowy model. Efekt? Zapowiada się bardzo ciekawa premiera w 2020 roku, a Audi może zrobić z A3 nieco bardziej luksusowy model, bo jest bardzo podobne do A5. Przód jest nieco bardziej agresywny niż u poprzednika i przy okazji całość jest skierowana bardziej ku dołowi. Zmieniono wloty powietrza oraz światła, co znacząco odmładza sylwetkę. Z tyłu światła jak w najnowszym RS4, choć cały tył przypomina do złudzenia model A5.

A3

Samochód będzie oparty na platformie MQB i od momentu premiery oferować ma odmiany hybrydowe. Całość ma prezentować się na najwyższym poziomie ze wszystkich samochodów VAGa opartych na tej platformie. O odmianie elektrycznej nic nie wiadomo i raczej w tej generacji jej jeszcze nie zobaczymy, chociaż kto wie jak potoczą się losy A3, może za kilka lat pozostanie nam do wyboru tylko wariant elektryczny.

A3 zadebiutuje w pierwszym kwartale 2020 roku i będzie musiało zmagać się z niezwykle silną konkurencją, bo Mercedes przejął spore udziały w rynku. Również BMW ma serię 2 Gran Coupe. Wariant S3 pojawi się najpewniej w 2021 roku również w pierwszym kwartale i będzie legitymować się mocą 300 KM. Co z RS3? Na razie cisza, ale premiera nie wcześniej jak koniec 2021/początek 2022. Mówi się, że moc wyniesie około 400 KM, ale czy to wystarczy, aby pokonać A45 AMG?

Foto. kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *