Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Karbonowe Porsche 935 Clubsport jest idealnym przykładem na to, że Porsche wie jak robić legendarne samochody nawet współcześnie

Pamiętacie jak Porsche pokazało w zeszłym roku model 935 Clubsport? Współczesna interpretacja klasycznego nadwozia Moby Dick w limitowanej produkcji. Jeśli już sobie przypomnieliście to mam dla was świetną informację, bo Porsche rozpoczęło dostawę 77 limitowanych egzemplarzy. Każdy z nich zawierał szeroki wachlarz możliwości personalizacji i można było wybrać różne lakiery, malowania zespołów wyścigowych albo pójść na całość i postawić na czyste włókno węglowe, jak to zrobił pewien klient z USA.

935

Tak, jeśli dysponowałeś kwotą powyżej 700 000 Euro (bazowa cena Porsche 935) to mogłeś wybrać, że zamiast malować auto na jakiś kolor chcesz, aby to miało odsłonięte panele z włókna węglowego. Oczywiście zostały one odpowiednio zabezpieczone, aby nie uległy uszkodzeniu, lecz dzięki temu widzimy jak skomplikowaną i jednocześnie doskonałą konstrukcją jest współczesne 935. Od razu po dostarczeniu auto trafiło na kompleksowe zabezpieczenie “lakieru”, ale i tak będzie przebywać w Kalifornijskim garażu.

Przypomnijmy, że bazą dla 935 jest Porsche 911 GT2 RS, dlatego też silnik ma pojemność 3.8 litra i w tej wersji osiąga około 700 KM. Całą moc trafia na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni. Masa? Zaledwie 1380 kg, choć możemy podejrzewać, że egzemplarz z “gołymi” panelami z włókna węglowego waży nieco mniej. Warto dodać, ze auto wyposażone jest m.in. w system ABS, ESP czy Porsche Stability Management, choć oczywiście można je wyłączyć.

Robi wrażenie taka konstrukcja? Osobiście muszę przyznać, że od razu skojarzyło mi się to z McLarenem Senna, który miał opcjonalny pakiet Carbon. Jeśli ktoś posiada pierwowzór, czyli Moby Dicka z lat 70. XX wieku to współczesne 935 może być bardzo dobry m uzupełnieniem kolekcji, a limitowany nakład tylko podnosi jej wartość.

935

Foto. Carscoops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *