Sezon jesienno-zimowy jest czasem, w którym akcesoria do odmrażania i usuwania pary z szyb, sprawnego otwierania zamków, a także uruchamiania silnika, są bardzo przydatne. Dlatego ELIT Polska przedstawia zimowy niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy. Przeczytaj, co warto kupić do auta na prezent.
Większość Polaków pozostawia swój samochód na dworze. Gdy pojawiają się przymrozki i opady śniegu akcesoria do sprawnego usuwania śniegu i lodu stają się bezcenne. Zwłaszcza że odśnieżanie auta przy włączonym silniku, jest wykroczeniem, za które możemy otrzymać mandat. Na tę ewentualność ELIT Polska przygotował produkty niezbędne dla każdego kierowcy.
Bezproblemowe otwieranie drzwi
Do usunięcia śniegu i lodu z karoserii potrzebujemy szczotki, skrobaczki i odmrażacza do szyb. Najczęściej wszystkie te rzeczy znajdują się wewnątrz auta. Gdy na dworze jest silny mróz zamki, a także uszczelki w samochodzie mogą przymarznąć. Dlatego, jeśli mamy tylko taką możliwość warto skorzystać z silikonu w sprayu.
Tutaj z pomocą przychodzi wydajny i skuteczny silikon w sprayu firmy K2. Dzięki zastosowaniu specjalnej dyszy, aplikacja silikonu w otwór zamka jest bardzo łatwa i precyzyjna, a także wysmarowanie nim uszczelek samochodu zwiększa szanse na bezproblemowe otwarcie zamków i drzwi w aucie nawet w największe mrozy.
Koniec z zamrożonymi i zaparowanymi szybami
Dużym wyzwaniem dla kierowców w sezonie jesienno-zimowym są również parujące i zamarznięte szyby. Wilgoć powstaje między innymi z pary, jaka wydobywa się z naszego oddechu. Zamarzanie szyby jest również zjawiskiem naturalnym, które dosyć łatwo możemy usnąć. Służy do tego odmrażać do szyb K2 Alaska. Pomoże on skutecznie usunąć warstwę lodu z oczyszczonej ze śniegu powierzchni szkła.
Dlatego odpowiedzialny kierowca powinien mieć w swoim samochodzie specjalny preparat do szyb, który ogranicza powstawanie pary wodnej. K2 ma w swojej ofercie produkt o nazwie Antypara. Kosmetyk jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy nanieść go na wcześniej umytą, wewnętrzną stronę szyby i odczekać, aż odparuje. Dopiero po odczekaniu chwili szkło polerujemy suchą szmatką – i gotowe! Antypara będzie skuteczna przez kolejnych kilka tygodni.
Do kompletu warto dokupić odmrażacz do szyb. Pomoże on skutecznie usunąć warstwę lodu z oczyszczonej ze śniegu powierzchni szkła.
Zimowy płyn do spryskiwaczy i do chłodnicy
Ważna dla naszego bezpieczeństwa jest również optymalna widoczność. Jesienią i zimą spod kół samochodów wydostają się pióropusze wody z drobinkami soli drogowej i innych nieczystości. Tworzą one na szybie trudną do usunięcia na sucho warstwę osadów. Z pomocą przychodzi zimowy płyn do spryskiwaczy, który sprawdza się nawet w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza. Możemy być pewni, że nie tylko skutecznie oczyści naszą szybę, ale również zapobiegnie zamarznięciu płynu w przewodach, co mogłoby spowodować ich uszkodzenie.
Istotny będzie również zimowy płyn do chłodnic, dzięki któremu unikniemy przykrej niespodzianki w postaci awarii układu chłodzenia silnika. Płyn K2 Kuler wytrzymuje temperatury do -35 °C i zapewnia optymalną pracę silnika w każdych warunkach.
Zapomnij o zamarzaniu paliwa nawet w największe mrozy
Na koniec słowo o paliwach. Z powodu wytrącania się kryształków parafiny i blokowania przez nich filtra paliwa, na mrozy szczególnie wrażliwe są silniki diesla. Aby temu przeciwdziałać, zastosuj prewencyjnie środek K2 DFA-39. Zapobiega on żelowaniu oleju napędowego w temperaturze do -39 °C.
Środek wlewamy bezpośrednio do baku w odpowiednich zalecanych proporcjach podanych na opakowaniu. Stosowania specyfiku nie należy się obawiać, gdyż nawet znaczne przedawkowanie preparatu nie jest szkodliwe dla silnika, co potwierdziło Centralne Laboratorium Naftowe w Warszawie.
A co w przypadku, gdy nie zadziałaliśmy wcześniej i doszło do zamarznięcia paliwa w naszym aucie? Tutaj z pomocą przyjdzie uniwersalny odmrażacz paliwa K2 Anti-frost. Ta mała buteleczka wystarczy na 40 do 80 litrów paliwa i skutecznie odmrozi benzynę lub olej napędowy oraz w sposób trwały wiąże wodę kondensacyjną, dzięki czemu chroni układ przed zamarzaniem przy kolejnych mrozach.
Założyciel | Redaktor naczelny
Pasjonat motoryzacji i marketingu – wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.