Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jeszcze do niedawna polscy kierowcy podchodzili do wynajmu długoterminowego z dystansem. Obecnie obserwujemy wręcz lawinowy wzrost zainteresowania tą formą finansowania samochodu.

Wynajem to żadna nowość – w krajach zachodniej Europy auta na abonament są oferowane od kilkudziesięciu lat i dziś stanowią nawet 90 proc. sprzedaży w grupie osób fizycznych (np. w Niemczech). Z czego wynika tak duża popularność długoterminowego wynajmu pojazdów? Poznaj najważniejsze zalety tej formy finansowania.

Niska kwota miesięcznego abonamentu 

Zwykle pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę osoby rozważające wzięcie samochodu w wynajem długoterminowy, są wyjątkowo korzystne warunki finansowe – zwłaszcza w porównaniu z leasingiem czy kredytem samochodowym.

Niska kwota miesięcznego abonamentu wynika z tego, że spłacamy tutaj tylko utratę wartości pojazdu, a nie jego cenę początkową. Do abonamentu doliczana jest również pełna obsługa pojazdu ze strony wynajmującego, czyli serwis, sezonowa wymiana opon, komplet ubezpieczeń komunikacyjnych, likwidacja ewentualnej szkody na pojeździe czy samochód zastępczy na czas naprawy. Najemcy pozostaje więc tylko tankować samochód.

Długoterminowy wynajem pojazdów – dlaczego cieszy się coraz większą popularnością?

Brak wpłaty inicjalnej

Długoterminowy wynajem pojazdów to szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób, które nie mają środków na zakup auta za gotówkę, a nawet na wpłatę własną do kredytu czy wpłatę inicjalną do leasingu.

W ramach umowy wynajmu można zacząć użytkować pojazd bez żadnej wpłaty, wcześniej dopasowując wysokość miesięcznego abonamentu do własnych, realnych możliwości finansowych.

Warto również wspomnieć o tym, że umowa wynajmu długoterminowego ma niewielki, wręcz marginalny wpływ na zdolność kredytową. To ważna informacja dla osób planujących w niedalekiej przyszłości starać się o kredyt mieszkaniowy czy inwestycyjny.

Brak obowiązkowego wykupu pojazdu

To najemca decyduje, jak zakończy umowę wynajmu długoterminowego – zawieraną na minimum 24 miesiące, co wynika z obowiązujących w Polsce przepisów. Może albo po prostu zwrócić kluczyki, albo przesiąść się do kolejnego samochodu w ramach nowej umowy, albo zdecydować się na wykup pojazdu po cenie rynkowej. Elastyczność w zakresie zakończenia umowy daje poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny.

Uproszczona procedura

Na koniec zostawiliśmy jedną z kluczowych zalet tej formy finansowania, czyli jej łatwą dostępność. Samochód można dziś wynająć nawet nie wychodząc z domu. Wszystkie formalności da się załatwić online, co umożliwia platforma iBemo.

Na stronie iBemo znajdziesz najkorzystniejsze oferty wynajmu długoterminowego pojazdów pochodzące prosto od dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Mazda, Citroen, Peugeot czy Hyundai). Możesz samodzielnie dopasować parametry wynajmu zgodnie z własnymi potrzebami, podpisać umowę online i odebrać auto w jednym z kilkunastu salonów Grupy w Polsce.

Więcej o usłudze iBemo i pozostałych zaletach wynajmu długoterminowego pojazdów przeczytasz na stronie https://ibemo.pl/wynajem-dlugoterminowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *