Redaktor | Fotograf

Wraz z nią może nadejść także trzecia odmiana nadwoziowa Taycana. Podobnie jak w Panamerze szansę pojawić się ma Sport Turismo, także w wersji GTS.

Odmiany GTS w Porsche od zawsze oznaczały więcej sportowego ducha. Nigdy nie były tak szybkie jak wersje Turbo czy GT3, jednak niosły ze sobą więcej sportowych akcentów, twardsze zawieszenie, a także mocniejszy silnik i głośniejszy wydech. Jednak czy miałoby to sens w przypadku elektrycznego Taycana? Wychodzi na to, że tak. Jeden z członków forum poświęconemu Porsche na prąd wyjawił, że taka odmiana niedługo trafi na rynek. Póki co jednak, wszystko jest nieoficjalne.

Oczywiście, póki co nie jest o niej nic wiadomo. Jednak podobnie jak w przypadku innych modeli GTS możemy się spodziewać nieco bardziej agresywnej stylistyki, a także zmian technicznych. Należałyby do nich usztywnione zawieszenie, a także nieco bardziej agresywny napęd. Moc nie byłaby tak wysoka jak w odmianach Turbo, jednak z pewnością wyższa niż w 4S. Możliwe też, że Porsche postarałoby się nieco odchudzić ten model względem pozostałych wersji, celem poprawy prowadzenia oraz osiągów.

Drugą ciekawą informacją pochodzącą od tej samej osoby jest zapowiedź nowej, trzeciej odmiany nadwoziowej Taycana. Miałoby to być Sport Turismo, podobne do tego z Panamery. Obecna teraz wersja Cross Turismo także jest praktyczniejsza, jednak do tego dostosowana do nieco gorszych warunków drogowych i lekkich wyjazdów w teren. Sport Turismo powinno być nieco niższe i pozbawione terenowych ozdobników zewnętrznych. Reszta powinna pozostać niezmieniona.

Porsche Panamera GTS

Choć wszystko to póki co plotki, możliwe, że faktycznie Porsche zdecyduje się na wprowadzenie takich odmian. W obu przypadkach koszt nie byłby zbytnio wysoki, a wielu klientów z pewnością zdecydowałoby się na lepiej prowadzącego się Taycana. Podwyższona moc zapewniłaby świetne osiągi, a agresywniejsza stylistyka pozwoliłaby wyróżnić mu się z tłumu. Odmiana Sport Turismo z kolei przyniosłaby możliwość zakupu bardziej sportowego niż Cross Turismo kombi, o równie wysokim stopniu praktyczności.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *