Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy model o nazwie Cupra Formentor będzie przełomem dla marki, która kiedyś była dodatkiem do Seata, a dziś jest pełnoprawnym producentem samochodów

Marka Cupra przeszła długą drogę, aby dzisiaj stać się samodzielnym producentem, który jest w stanie stworzyć swój samochód od podstaw. Pierwszym samochodem stworzonym wyłącznie przez Cupra będzie model Formentor, który można zamawiać już od lipca tego roku. To oznacza, że produkcja zacznie się jeszcze tego lata, a pierwsze dostawy przewidziano na nadchodzącą jesień. Wtedy też możemy spodziewać się premiery salonowej, na którą wszyscy z niecierpliwością czekamy. Zaprezentowanie pierwszego samodzielnego modelu to wielkie wydarzenie, które wiąże się ze sporymi oczekiwaniami i dostosowaniem auta do potrzeb szerokiego grona klientów, dlatego Cupra Formentor ma występować nie w jednym, ale w dwóch wariantach napędowych.

Cupra Formentor

Pierwszy, podstawowy, to oczywiście silnik 2.0 TSI o mocy 310 KM i 400 Nm. Będzie on połączony z 7-biegową skrzynią DSG, która przekaże moc na wszystkie cztery koła. Ten silnik już znamy chociażby z modelu Ateca czy Leon. Jednak to nie wszystko, bo w 2021 roku pojawi się wersja hybrydowa, której pełna nazwa to Cupra Formentor e-Hybrid. W tym przypadku mamy do dyspozycji 245 KM oraz 400 Nm, które pochodzą z jednostki 1.4 TSI oraz silnika elektrycznego. Właśnie to połączenie ma się wyróżniać niskim spalaniem, a dodatkowo będzie można przejechać aż 50 km na samej energii elektrycznej.

„Formentor jest pierwszym modelem zaprojektowanym specjalnie dla CUPRA i stanowi punkt zwrotny w naszym dążeniu do podboju entuzjastów samochodów na całym świecie. Po inauguracji garażu CUPRA i prezentacji CUPRA Leon, Formentor sygnalizuje początek ekscytującego etapu i stanie się filarem marki. ”

podkreślił Wayne Griffiths
Cupra Formentor

Cupra Formentor to spory przełom dla marki, dlatego ma to być model bardzo dopracowany. Oczekiwania są spore, ale jeśli będzie on stanowić przystępną propozycję cenowo to ma szansę odnieść sukces na rynku. Ze wszystkich informacji dostępnych na dzień dzisiejszy, pocieszający jest fakt, że już w bazowej wersji dostępny będzie system Dynamic Chassis Control, który umożliwia wybór pomiędzy trybami Comfort, Sport, Cupra i Individual. To pokazuje, że marka Cupra naprawdę chce trafić do wszystkich tych, którym zależy na sportowych osiągach w rodzinnym SUV’ie do jazdy na co dzień.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *