Redaktor | Fotograf

Informacja o produkcji Camaro ucieszy wszystkich fanów modelu, bo to oznacza, że muscle carem nacieszymy się jednak dwa lata dłużej, niż wstępnie planowano.

Bez dwóch zdań wkraczamy w nową erę motoryzacji. Wszystko, do czego zdążyliśmy się przez wiele lat przyzwyczaić, zdaje się powoli odchodzić do lamusa. Wszystko wskazuje, że to samo stanie się z muscle carami. Dla wielu osób ciosem było wprowadzenie do oferty Forda Mustanga z czterocylindrowym silnikiem. Kilka lat później zaprzestano produkcji Dodge’a Vipera z ogromnym, 8-litrowym silnikiem V10. Teraz przyszedł czas na Chevroleta. Pomimo tego, że niedawno zaprezentowano nową generację Corvette, czyli C8, ciemne chmury zbierają się nad innym modelem marki.

2018 Chevrolet Camaro ZL1
2018 Chevrolet Camaro ZL1

Chodzi oczywiście o Camaro, które jest obecne na rynku od 1966 roku. Obecna, szósta generacja, jest oferowana od 2016 roku. Pod maską znajdziemy kilka jednostek. Najsłabszą jest dwulitrowy, czterocylindrowy silnik, a najmocniejsza wersja, czyli ZL1, jest wyposażona w V8 o pojemności 6,2 litra. Niestety, pomimo szerokiej oferty, Camaro sprzedaje się dużo gorzej od swojego największego konkurenta, czyli Mustanga. Pomimo tego Chevrolet zdecydował, że produkcja zakończy się dopiero w 2026 roku, a nie w 2024, tak jak pierwotnie planowano.

2018 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible
2018 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Ciężko powiedzieć co będzie później. Wątpliwe, że Camaro nagle zacznie przynosić zyski. Możemy się spodziewać raczej powolnego spadku sprzedaży, a zatem sens utrzymywania modelu w ofercie będzie niski. Chevrolet będzie musiał polegać na Corvette, która jest naprawdę fantastycznym autem. Ciężko jednak, aby podobne zmiany zastosować w Camaro, które od zawsze było typowym muscle carem. Nadeszły czasy, w których takie auto niestety nie ma zbytniej racji bytu.

2018 Chevrolet Camaro ZL1
2018 Chevrolet Camaro ZL1

Niestety, będziemy musieli się przyzwyczaić do powolnego znikania z rynku kultowych samochodów. Obecnie ofertę producentów wypełniają bardzo modne SUV’y, które są teraz najbardziej opłacalne w produkcji. Problemem są także coraz cięższe do spełnienia normy emisji spalin. Zwłaszcza w Europie są one bardzo restrykcyjne, w związku z czym niektóre modele po prostu znikają z rynku. Musimy się cieszyć, że Camaro pozostanie w ofercie kilka lat dłużej.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *