Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rozwiązania fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku. Świadczy o tym montowana ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju w porównaniu do innych krajów Europy. Carport stanowi nowoczesną stację ładowania pojazdów wyposażoną w zadaszenie w postaci dwustronnych paneli fotowoltaicznych będących odpowiedzią na rosnące zainteresowanie fotowoltaiką. Czym zatem są wiaty fotowoltaiczne? Jakie są korzyści z instalacji carportu? Czy będą mogły być stosowane w miastach, gdzie każdy metr kwadratowy ma znaczenie?

Co to jest wiata fotowoltaiczna?

Wiata fotowoltaiczna, nazywana również solarnym carportem, służy do zadaszenia, które budowane jest, by przykryć miejsca parkingowe dla samochodów. Carport takie są bardzo podobne do tradycyjnie montowanych na ziemi systemów słonecznych, w zastosowanych rozwiązaniach pojawia się jednak kilka różnic. Samochodowe wiaty fotowoltaiczne są – i muszą być – wysoko montowane i na tyle duże, by umożliwiały parkowanie pod nimi pojazdów. Co więcej, zamontowanie solarnych carportów na przedmieściach bądź na niewielkich działkach, nie wymaga dodatkowego terenu. Dzięki temu wiaty fotowoltaiczne umożliwiają dużo bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, aniżeli tradycyjnie montowane instalacje naziemne. Dodatkowym ułatwieniem jest bezpośrednia bliskość ładowanego samochodu. Nie ma konieczności ciągnięcia przewodów do miejsca parkingowego. Szczególnie docenią to inwestorzy, którzy mają np. cały teren pokryty nawierzchnią bitumiczną.

Jakie są zalety wiat fotowoltaicznych?

Carport, czyli nowoczesna stacja ładowania pojazdów z zadaszeniem, ma wiele zalet. Niezaprzeczalną korzyścią zamontowania wiat fotowoltaicznych jest obniżenie nie tylko kosztów, ale również czasu usuwania śniegu z carportu. Parkowanie pod wiatą fotowoltaiczną jest bezpieczniejsze, a dodatkowo zapewnia samochodom lepsze warunki pogodowe. Co więcej, zamontowanie carportów stanowi świetną okazję do łapania wody deszczowej, która może być zagospodarowana do między innymi podlewania terenów zielonych. Zaletą zamontowania wiat fotowoltaicznych – szczególnie w miesiącach letnich – jest zacienione miejsce parkowania, co umożliwia zredukowanie wydatków związanych z klimatyzacją auta.

Wiaty fotowoltaiczne ma w swojej ofercie Grupa Eneria. Zastosowanie carportów CAT z oferty Eneria związane jest z dodatkowymi zaletami w postaci 10 lat gwarancji produktowej na konstrukcję oraz moduły, a także 25 lat gwarancji na sprawność wytwarzania energii elektrycznej przez moduły. Dodatkową zaletą jest szybki montaż dwustronnych wiat fotowoltaicznych CAT, który trwa 1-2 dni. Więcej o dwustronnych panelach fotowoltaicznych CAT można dowiedzieć się na stronie internetowej: https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/wiaty-fotowoltaiczne/.

Dlaczego warto zainwestować w carpoty CAT

Nowoczesne stacje ładowania pojazdów z zadaszeniem w postaci dwustronnych paneli fotowoltaicznych CAT to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie na nowe technologie. Wybór carportów firmy Caterpillar ma wiele niekwestionowanych korzyści:

  • moduły fotowoltaiczne wykonane są przez renomowaną markę Caterpillar,
  • moduły mają nowoczesny i elegancki design,
  • ich obsługa jest intuicyjna,
  • wysoka jakość zastosowanych rozwiązań,
  • możliwość pozyskania energii elektrycznej z promieni słonecznych przez cały rok.

Co więcej, carporty stanowią innowacyjne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w ekologiczny trend. Zaufaj specjalistom od odnawialnych źródeł energii z wieloletnim doświadczeniem i sprawdź stronę www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *