Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dzisiaj szukając auto części mamy dostęp do naprawdę wielu “miejsc zakupowych”, ale czym kierować się przy jego wyborze, aby było dobrze?

Każdy z nas chciałby mieć samochód, który się nie psuje, nie zużywa i wiecznie będzie nowy. Niestety, nawet zakup auta zupełnie nowego z salonu nie daje nam gwarancji, że nie będzie żadnej usterki, chociaż akurat w tym przypadku zazwyczaj działa gwarancja producenta, który zobowiązuje się do natychmiastowej naprawy usterki. Tak czy inaczej, jeśli mamy auto, które ma 5, 10 czy 15 lat, to wcześniej czy później, będziemy musieli zacząć je naprawiać. Im starsze auto, tym częstsze naprawy – tak to zazwyczaj działa. Gdzie zatem kupować auto części, jeśli nie chcemy zostawiać fortuny u mechanika, a przy okazji mieć pewność, że nie kupiliśmy jakiegoś badziewia? Otóż najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedawca, posiadający pełny katalog oryginalnych i zamiennych części, strona, na której możemy łatwo znaleźć części pasujące do naszego auta oraz szybko przefiltrować produkty według możliwości naszego portfela.

Auto części

W Internecie mamy od groma różnego rodzaju hurtowni motoryzacyjnych, mniejszych lub większych sklepów i w zasadzie można poczuć się jak na bazarze. Jak w tym gąszczu informacji wybrać dobre miejsce na zakupy? Otóż należałoby określić, co dla nas jest ważne. Takie główne priorytety, to jak zawsze czas i pieniądze. Jeśli szukamy części, to ile ona kosztuje. Jak już ją znaleźliśmy, to, czy jest dostępna, a jeśli tak, to czy od ręki, czy trzeba jednak poczekać kilka dni. Później wysyłka – czy wchodzi opcja darmowej wysyłki? Jeśli tak, to od jakiej kwoty. Następnie pojawia się kwestia zwrotów – oczywiście nie zawsze oddajemy zakupiony produkt, ale jeśli tak się zdarzy, to jakie będą tego koszty. Założę się, że większość osób patrzy i tak na cenę produktu, co nie jest do końca słusznym myśleniem, ale o tym później.

Spójrzmy na tę analizę jeszcze raz, wykorzystując do tego Allegro, oferujące części samochodowe. Ten popularny portal gromadzi w swojej ofercie wielu sprzedawców, których produkty mamy dostępne tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Jednak dotychczas ta ilość produktów była jednocześnie wadą Allegro, bowiem żeby znaleźć dany produkt, to trzeba było się przekopać przez setki jak nie tysiące nieinteresujących nas produktów. Teraz to się poprawiło, bo przede wszystkim mamy możliwość wyboru marki i modelu auta, więc listowane są tylko części pasujące do interesującego nas samochodu. To spore ułatwienie, bo nie trzeba przeglądać części do Volkswagena Golfa, szukając wahacza do Fiata Pandy.

Auto części

Kolejny taki “plus” Allegro, to usługa zwana “Allegro Smart!”. Jej działanie obejmuje cały portal i polega na tym, że wykupujemy abonament na miesiąc lub rok za określoną kwotę i później nie płacimy za przesyłki przy zamówieniu powyżej 40 zł. W przypadku części samochodowych raczej nie jest problemem przekroczenie tego budżetu, a patrząc, że roczny pakiet to wydatek 49 zł, gdzie jedna przesyłka InPost kosztuje 8,99, to nie trzeba być mistrzem matematyki, żeby policzyć, że wystarczy 6 zamówień, aby wyjść na plus. Prawda, że proste? Tutaj kłania się jeszcze jedna zaleta – darmowe zwroty. Mając Smarta, mamy darmowe zwroty zakupionego towaru, więc to kolejna oszczędność.

Okej, omówiliśmy już większość naszych zagadnień, ale co z dostępnością części? Większość sprzedawców oferuje natychmiastowe wysyłki, ale jakbyśmy chcieli się upewnić, to sortując części według naszej marki i modelu, można wybrać interesujący nas czas dostawy. W ten sposób odfiltrujemy długi czas oczekiwania i mamy produkty dostępne natychmiast. Uwierzcie, że jeśli musicie kupić 10 czy 15 części do auta i macie już 9, czy 14 z nich na miejscu, ale brakuje wam tej jednej, kluczowej dla całej sprawy i okazuje się, że przyjdzie ona za 2 tygodnie, to można wyjść z siebie i stanąć obok. Dlatego o takie rzeczy należy zadbać już na etapie zamawiania, bo faktycznie może to mieć wpływ na czas naprawy i uporania się z usterką.

Auto części

Zatem jak widać, Allegro dzisiaj to nie tylko ogłoszenia z podwórka, ale są tutaj oficjalne sklepy samych producentów, wielkie hurtownie i sprzedawcy, którzy dysponują pełnymi magazynami części. Dlatego czasem warto sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tam tego, czego szukamy, a może się okazać, że nie tylko zaoszczędzimy na czasie i wysyłce, ale również na samym zakupie, bo wystarczy filtrować od najtańszego, aby szybko znaleźć niską cenę na interesujący nas produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *