Redaktor | Fotograf

Audi Q8 jest obecne na rynku od dłuższego czasu. W tak obleganym segmencie, warto często odświeżać ofertę, aby pozostać konkurencyjnym. W związku z tym, producent z Ingolstadt przeprowadzi lifting Audi Q8 już w przyszłym roku. Na razie musimy zadowolić się zapowiedzią, która przedstawia się jednak całkiem obiecująco.

Segment dużych SUV-ów klasy premium jest obecnie niesamowicie popularny. Każdy producent chce mieć swojego przedstawiciela w tej klasie, ponieważ rynek zbytu jest ogromny. Jednocześnie, aby pozostać konkurencyjnym, trzeba często aktualizować ofertę. Tak właśnie postąpi producent z Ingolstadt. Na razie musimy jednak zadowolić się jedynie zapowiedzią. Audi Q8 2024 po liftingu już niedługo trafi na rynek, a producent zapowiada, jak zmieni się design. Trzeba przyznać, że różnica będzie kolosalna, a auto będzie znacznie nowocześniejsze.

Na zapowiedzi widać, że Audi Q8 pójdzie w bardziej odważne stylistycznie rejony. Oczywiście rewolucji nie będzie, jednak zmiana reflektorów tylnych jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Przypominają one te obecne już w Audi A6 czy A8, można więc przypuszczać, że będą równie zaawansowane. Równie dużych zmian można spodziewać się z przodu, gdzie prawdopodobnie pojawi się zupełnie nowy grill, a także reflektory. Widać to po zdjęciach szpiegowskich, gdzie te elementy zostały znacznie zakamuflowane. Tak obszerny lifting nie zdarza się często, jednak Audi Q8 jest dla producenta niezwykle istotnym modelem.

Jak zwykle przy okazji takich zmian, Audi zapewne wprowadzi do oferty nowe wersje kolorystyczne, a także wzory felg. Pod względem technicznym, nowy SUV Audi po liftingu powinno pozostać przy korzystaniu z tych samych jednostek napędowych. Odmiany SQ8 i RS Q8 powinny wciąż posiadać jednostki V8. Ich lifting również przyniesie kilka modyfikacji stylistycznych. Niestety, będzie to prawdopodobnie ostatnie wcielenie modelu. Następca będzie całkowicie elektryczny. Audi Q8 po liftingu zadebiutuje już 5 września i będzie oferowane od roku modelowego 2024. Zapewne do czasu premiery, Audi uraczy nas jeszcze kolejnymi zapowiedziami.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *