Audi SQ2

Relatywnie młody, bo zaledwie dwuletni model Audi SQ2 czeka pierwszy facelifting. Niestety nie przyniesie on zmian w jednostkach napędowych.

Audi SQ2 to wciąż świeży model. Najmniejszy przedstawiciel rodziny SUVów z Ingolstadt już teraz przejdzie facelifting. Niedawno temu zabiegowi poddano model “matkę”, czyli Q2. Krótki okres od premiery niejako wskazuje na małą ilość zmian. I tak też jest. Pod maską wciąż będzie ten sam turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów, który generuje moc rzędu 296 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego. Jest ona przekazywana przez siedmio-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów na wszystkie cztery koła, dzięki znanemu napędowi Quatrro AWD. Pozwala to rozwinąć prędkość stu km/h w 4,9 sekundy i rozpędzić się do fabrycznie ustalonego limitu wynoszącego 255 km/h. Bez zmian pozostaje także zmniejszony prześwit, który różni się o 20mm względem modelu Q2, a także powiększone tarcze hamulcowe. Mierzą one kolejno 340 milimetrów z przodu oraz 310mm z tyłu. Do wyboru pozostają także 18, bądź 19-calowe koła.

Audi SQ2

Przede wszystkim zmianie uległ grill, który zamiast regularnych linii przecinających się pod kątem prostym został zaprojektowany przy wykorzystaniu bardziej obłych kształtów. Otrzymał on nowy zdecydowanie bardziej agresywny wzór. Do tego otrzymujemy lekko przemodelowany przedni zderzak, dzięki czemu samochód prezentuje się świeżo oraz sportowo. Najbardziej wyróżniają się czarne wloty powietrza. Zmiany dosięgły także tyłu. Nabrał on bardziej wyrazistego kształtu, a nad rurami wydechowymi zamontowano dodające sportowego zacięcia czarne elementy. Minimalnie zmieniono także dyfuzor.

Audi SQ2

Nowe Audi SQ2 do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku, a producent z Ingolstadt już zbiera zamówienia na siostrę Volkswagena T-Roca. Na ten moment cena w Niemczech wynosi 45 700 Euro, czyli około 205 tysięcy złotych. Co myślicie o zmianach dotyczących najmniejszego crossovera z gamy pojazdów Audi? Podobają wam się zabiegi stylistyczne? Czy ten samochód jest wart swojej, niemałej jak na rozmiary ceny? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy!

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *