Redaktor | Fotograf

Według gry, bo tam auto już jest dostępne, Nissan 400Z będzie także znacznie lżejszy od swojego poprzednika. Waga 400Z ma wynosić około 1475 kilogramów.

Nissan ma długą tradycję tworzenia sportowych modeli. Jednymi z najbardziej znanych przykładów, są samochody ze znaczkiem Z. Dwa ostatnie takie auta, czyli 350Z oraz 370Z odniosły duży sukces rynkowy i nadal cieszą się popularnością na rynku wtórnym. Jednak ten drugi znajdował się w ofercie przez ponad 11 lat, w związku z czym nadeszła pora na zaprezentowanie następcy. Będzie nim Nissan 400Z, który nadchodzi wielkimi krokami. Coraz częściej możemy się spotkać z zapowiedziami nowej generacji, a także wiemy o tym aucie coraz więcej szczegółów.

Nissan 400Z

Jednym z najważniejszych parametrów charakteryzujących samochody sportowe jest oczywiście moc. Tej Nissan niestety jeszcze nie podał, jednak znalazła się już ona w grze Project Cars 3, w której podano moc dla Nissana Z Proto. Wynosi ona 331kW, czyli 449 koni mechanicznych. Gra nie wspomina niestety o momencie obrotowym, jednak waga nowego modelu ma wynosić 1475 kilogramów. O silniku wiadomo już tyle, że będzie to 3-litrowe V6 z turbodoładowaniem. Powinno to zapewnić nieco inne wrażenia z jazdy niż w przypadku modeli 350Z i 370Z, które były napędzane większymi jednostkami wolnossącymi.

Nissan 400Z

Nissan Z Proto pojawił się w Project Cars 3 jako część większego DLC dodającego sporo modeli Nissana, takich jak 370Z, czy S15. W przypadku 400Z pewne jest zastosowanie przekładni manualnej. Do oferty powinien dołączyć automat, znacznie poprawiony w stosunku do poprzedników. Wszystko trafi oczywiście na tylną oś, aby poprawić przyjemność z jazdy. Jeśli specyfikacja auta faktycznie będzie zgodna z grą, z pewnością zaskoczy ono niejednego konkurenta. W końcu mocy będzie dużo więcej niż w nowej Toyocie Suprze, przy czym 400Z ważyć będzie znacznie mniej. O wszystkim powinniśmy przekonać się już niedługo. Debiut jest zaplanowany w tym roku, jednak nie ma się go co spodziewać szybciej niż latem.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *