Peugeot, Opel, Kia – to tylko niektóre marki, które w przyszłym roku pochwalić się będą mogły nowym logo. Renault zrobi to samo, a pierwszym modelem, który je otrzyma będzie Megane eVision.

Pierwszy raz nowy logotyp marki zobaczyć mogliśmy podczas premiery prototypu nowego Renault 5. Wtedy francuski producent nie oznajmił jeszcze, że wszystkie nowe modele od 2022 roku “wyposażone” będą w nowe logo firmy. Nie jest jasne, który z modeli jako pierwszy je otrzyma. Logika mówi nam, że będzie to Megane eVision. Zdjęcia szpiegowskie ujawniły, że auto z prototypu przerodziło się już w egzemplarze testowe. Jak obiecywał producent model ten pojawi się jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje więc na to, że plan się powiedzie. Niestety żadne z fotografii szpiegowskich nie pokazały znaczka, który znajduje się na aucie. Cały pas przedni ukryty był pod kamuflażem.

Renault

Dyrektor projektowy Renault, Gilles Vidal, mówi, że wszystkie samochody firmy przejdą na nowe logo do 2024 r. Od 1900 roku znaczek przeszedł szereg zmian. Obecne logo jest zaktualizowanym projektem wprowadzonym w 1992 roku. Prace nad nowym logo trwają od 2019 roku. Renault zadecydowało, że po raz pierwszy nowe logo zobaczymy na elektrycznym modelu marki. Przeprojektowane logo będzie dziewiątą, w całej historii firmy, zmianą wizerunkową. Zmiana opisywana jest jako uporządkowana oraz bez podpisu “Renault”.

„Nowe logo wykonane jest w sposób bardziej ikoniczny, prosty i znaczący, prawdziwie ponadczasowy, bez zbędnych efektów i kolorów, ze współczesnym przejęciem linii, która jest istotną częścią naszego dziedzictwa graficznego”

powiedział Gilles Vidal – Dyrektor projektowy Renault
Renault

Warto dodać, że również firma Dacia zmieniała będzie swoje logo. Pierwszy raz mogliśmy je zobaczyć na prototypowym modelu Bigster. Firma zapowiada, że nowy znaczek pojawi się na autach od 2022 roku. Będzie się bardzo różniło od tego, które widzimy dziś. Składać się będzie z liter “D” oraz “C” skierowanych w przeciwne strony. Podsumowując – pierwszy samochód Renault z nowym logo pojawi się jeszcze w tym roku (Megane eVision). Firma obiecuje, że w 2024 wszystkie modele uzyskają aktualizację.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *