Redaktor | Fotograf

BMW Serii 3 na rynek indyjski wyróżniać się będzie jedynie swoją nazwą. Reszta jest dokładnie taka sama jak w wersji Long.

W Europie BMW Serii 3 jest typowym przedstawicielem klasy średniej premium. Możemy je kupić w odmianie sedan, kombi oraz GT. Jednak inaczej sprawa się ma na rynku azjatyckim. Tamtejszy rynek wyznacza nieco inne standardy produkcji, a kultura wymaga, aby pasażerowie z tyłu mieli podobną ilość miejsca do tych z przodu. W związku z tym, seria 3, jak i seria 5 są tam oferowane w przedłużonej wersji. W Europie, odmiana Long jest dostępna jedynie w najbardziej luksusowej serii 7. Jednak w Indiach BMW nieco zmieniło nazewnictwo, a wersja Long serii 3 zyskała swoją unikatową nazwę Gran Limousine.

BMW Serii 3 Gran Limousine

Może to przywodzić na myśl nazewnictwo znane z parzystych serii BMW, gdzie odmiany z dodatkową parą drzwi nazwano Gran Coupe. W przypadku serii 3 ma to jednak reprezentować pozycjonowanie modelu pomiędzy zwykłą serią 3, a serią 5, gdzie dodatkowa przestrzeń wygospodarowana przez przedłużenie auta, przeznaczona została na miejsce dla pasażerów z tyłu pojazdu. Rozstaw osi wzrósł aż o 11 centymetrów względem krótkiej odmiany.

BMW Serii 3 Gran Limousine

Design auta nie różni się zbytnio od wersji europejskiej. Jedyną zauważalną różnicą są oczywiście większe drzwi z tyłu, oraz oczywiście oznaczenie na klapie z dopiskiem L. We wnętrzu również jedyne dostrzegalne różnice są z tyłu, gdzie jest zauważalnie więcej miejsca. Cała reszta jest jednak niemal identyczna, a wyposażenie dodatkowe podobne do tego z krótkiej wersji. Auto póki co jest dostępne w wersji 320Ld oraz 330Li. Podobnie jak w Europie dostępny jest także pakiet sportowy M oraz Luxury Line.

BMW Serii 3 Gran Limousine

Pozycjonowanie modelu między krótką odmianą serii 3, a serią 5 ma swoje odbicie również w cenie. Auto na rynku indyjskim kosztuje w przeliczeniu około 6 tysięcy dolarów mniej niż seria 5. Z pewnością ta dość egzotyczna dla rynku europejskiego odmiana będzie tam chętnie wybierana. Nie ma co jednak oczekiwać, że przedłużone odmiany serii 3 i 5 trafią również na rynek europejski.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *