Według włoskiego Motori Online, Alfa Romeo zaprezentuje nowy model już 24 czerwca. Tożsamość pojazdu pozostaje jednak tajemnicą, lecz najbardziej prawdopodobną wizją jest ukazanie się małego Crossover’a lub sportowego Grand Tourer’a.

Motori Online spekuluje, że tajemniczy model to przedstawiony na zdjęciu powyżej crossover segmentu B jeżdżący na platformie PSA lub sportowy Grand Tourer. Zdecydowanie większym prawdopodobieństwem jest ukazanie się małego Crossover’a, ze względu na obecną sytuację rynkową oraz brak podobnego modelu w gamie włoskiej firmy. Rozpiska przedstawiona poniżej, sugeruje, że opisywany model mógłby wejść do sprzedaży za dwa lata, jednak jego premiera mogłaby się odbyć jeszcze w tym roku. Alfa Romeo już wcześniej informowała o swoich zamiarach.

Alfa Romeo

Nowy model w katalogu umiejscowiony by był pod Stelvio oraz nadchodzącym Tonale. Jeśli raport jest poprawny, możemy spodziewać się bezpośredniego zapożyczenia płyty podłogowej z nowego Peugeota 2008. Ale nie tylko. Również jednostki napędzające miejskiego SUV’a po włosku mogłyby być francuskie. Czy takie połączenie miałoby rację bytu? Jak wiemy z doświadczenia wszystko co włoskie jest piękne. No dobra, są wyjątki, ale pomijając Multiplę i parę innych wybryków, wiemy do czego, w kwestii projektowania aut, zdolni są włosi. Także połączenie włoskiego stylu ze sprawdzonymi jednostkami mogą napsuć krwi konkurencji.

Dowodem na to, że firma rezygnuje z wprowadzenia na rynek auta sportowego jest fakt, że Alfa odrzuciła ostatnio plany powrotu do modeli 8C oraz GTV, a plotki o mocniejszej wersji Giulii zostały zdementowane. Producent potwierdził, że “decyzja wynika z chęci skoncentrowania się na obecnych mocnych stronach rynku przy zmniejszonym globalnym zasięgu i pokrywaniu się z innymi markami Grupy FCA”. Nie jest jasne, czy samochód byłby dostępny na rynku amerykańskim, ale Europa jest jak najbardziej pewna. W 2019 roku Alfa Romeo dostarczyła jedynie 18292 pojazdy do Stanów Zjednoczonych. W Europie sprzedaż kształtuje się lepiej i jest to rodzimy rynek dla Alfy, więc tutaj sprawa jest jasna.

Źródło: Motori Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *