Redaktor | Fotograf

Nowy Volkswagen Passat B9 2024 pojawił się na rynku jedynie w odmianie kombi. Ma to oczywiście związek z polityką producenta, który skupia się na produkcji aut elektrycznych i SUV-ów. Najpopularniejszy niegdyś model wciąż pozostaje jednak w ofercie. Znamy cennik i wersje wyposażenia nowego Volkswagena Passata B9.

Samochody, a zwłaszcza limuzyny klasy średniej powoli znikają z rynku. Najpopularniejszy jeszcze niedawno segment szybko ustępuje SUV-om. Dotyczy to nawet takich modeli jak Volkswagen Passat, które przez wiele lat były niezwykle chętnie wybierane przez klientów. Najnowsza generacja modelu miała swoją prezentację już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz trafia na rynek z oficjalnym cennikiem i konfiguratorem. Volkswagen Passat B9 2024 będzie kosztował co najmniej 163 390 zł w podstawowej odmianie wyposażenia z silnikiem 1.5 TSI mHEV. W gamie znajdą się również wersje Business i Elegance, a także jednostka TDI.

Początkowo gama nie wydaje się zbyt rozbudowana, jednak już niedługo się to zmieni. Na razie klienci mogą wybierać pomiędzy silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych i jednostką wysokoprężną o takiej samej mocy. W standardzie znajdziemy skrzynię DSG i napęd na przednią oś. Do oferty dołączą jednostki 1.5 TSI eHybrid o mocy 204 i 272 KM, 2.0 TSI o mocy 204 i 265 KM, a także 2.0 TDI o mocy 122 i 193 KM. Hybrydy plug-in wyróżnią się zasięgiem na poziomie do 100 kilometrów na samym prądzie.

Wersje wyposażenia otrzymają zupełnie nowe oznaczenia w porównaniu do poprzednich generacji Passata. Do wyboru są cztery linie: Passat, Business, Elegance i R-Line. W standardowym wyposażeniu tej pierwszej znajdą się m.in. dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja, cyfrowe wskaźniki Digital Cockpit Pro czy lampy LED Plus. Na szczycie gamy są odmiany Elegance i R-Line, ta druga ma bardziej sportowy charakter. Passat Elegance jest wyposażony m.in. w 17-calowe aluminiowe felgi, komfortowe i sportowe zarazem fotele dla kierowcy i pasażera z podgrzewaniem i rozbudowaną funkcją masażu, a także w reflektory LED IQ.Light.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *