Redaktor | Fotograf

Auta elektryczne na razie kojarzą się przede wszystkim z dużym wydatkiem przy zakupie. Faktycznie, ich ceny są dużo większe niż ich spalinowych odpowiedników. Dotyczy to niemal każdego segmentu. Odpowiedzią ma być wprowadzenie na rynek tańszych propozycji. Jedną z nich jest Volkswagen ID.2all Concept. Niemiecki producent chce wprowadzić tego typu auto na rynek do 2025 roku.

Jednym z głównych zarzutów stawianych wobec elektryfikacji jest jej koszt. Samochody elektryczne są dużo droższe niż ich spalinowe odpowiedniki. Często cena za auto z napędem elektrycznym jest dwa razy większa. Odpowiedzią ma być między innymi Volkswagen ID.2all Concept. Jest to auto koncepcyjne, które ma być tanie w produkcji i sprawić, że elektryfikacja stanie się łatwiejsza. Volkswagen planuje wprowadzić auto tego segmentu na rynek już w 2025 roku. Niemiecki producent przewiduje, że jego cena powinna wynieść mniej niż 25 tysięcy Euro za podstawową odmianę.

Volkswagen ID.2all Concept — prototyp elektryka dla wszystkich

Już na zdjęciach samego prototypu można dostrzec, że ID.2all jest elektrycznym odpowiednikiem modelu Polo. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ samochody elektryczne przez wiele osób są rozważane jako opcja do miasta. Volkswagen zapewnia jednak, że auto będzie przestronne jak Golf, w związku z czym miejsca w środku powinno być więcej. ID.2all posiada wyróżniki stylistyczne, dzięki którym od razu zauważymy, z jakim napędem mamy do czynienia. Co ważne, w środku znajdziemy większe ekrany niż te, które Volkswagen wykorzystuje w swojej linii ID.

Volkswagen ID.2all Concept — prototyp elektryka dla wszystkich

Pod względem technicznym, ID.2all Concept korzysta z silnika elektrycznego o mocy 220 koni mechanicznych. Pozwala to osiągnąć setkę w czasie poniżej 7 sekund. Jednocześnie, bateria ma zapewnić zasięg na poziomie 450 kilometrów w cyklu WLTP. Wprowadzanie takich aut na rynek powinno być obowiązkiem, jeśli producenci chcą przyspieszyć proces przejścia na samochody elektryczne. Volkswagen ma obszerne plany w tym kierunku. Już niedługo na rynek wejdzie nowy SUV ID, a także sedan ID.7. Również pierwszy model z serii, czyli ID.3 ma otrzymać lifting.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *