Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć obecnie królują SUV’y i Crossover’y to jednak Golf Variant ma nam pokazać, że nadwozie typu kombi dalej jest w modzie, a do tego przyjemnie wygląda

Volkswagen Golf 8. generacji zadebiutował w październiku 2019 roku. Widzieliśmy już takie wersje jak GTI, GTE czy GTD, a oprócz tego kilka wariantów wyposażenia dla bazowych konfiguracji, które to najczęściej będą wybierane. Jednak za każdym razem był to hatchback. Wiemy jednak, że wersja Variant się pojawi, przynajmniej w Europie, ale dotychczas nie widzieliśmy żadnych szczegółowych zdjęć tego modelu. Teraz jednak serwis Overboost BR przygotował grafiki, które prezentują prawdopodobny wygląd wersji kombi, znanej jako Golf Variant. Jakie jest pierwsze wrażenie? Dobre i tak właśnie ma być, bo wersja kombi nie szokuje swoim wyglądem, ale daje nam to czego się spodziewaliśmy i to na co liczyliśmy od momentu pierwszej premiery.

Golf Variant

Nowy Golf Variant z przodu nie różni się niczym od dotychczasowej wersji (to było do przewidzenia). Tak naprawdę doklejono tylko dłuższy tył, jednak zostało to zrobione na tyle umiejętnie, że sylwetka po tej zmianie nie wydaje się ociężała, a prezentuje się stosunkowo dobrze i elegancko. Główne elementy stylistyczne takie jak światła czy zderzaki są przekopiowane ze standardowej odmiany Golfa, chociaż wiele osób doszukuje się tutaj podobieństwa do większego Passata. Czy tak jest? Odpowiedzi na to pytanie musi udzielić sobie każdy sam.

Gama jednostek silnikowych będzie przeniesiona z obecnie oferowanego wariantu. Pojawia się jednak pytanie czy zobaczymy Golfa Variant w innych wersjach. Tutaj najbardziej pewna jest odmiana R, czyli topowa wersja z napędem 4Motion i silnikiem 2.0 R4 generującym 333 KM. Czy będzie również kombi dla wersji GTI lub GTE nie wiadomo, ale jest to bardzo możliwe, bo obecnie Golf cieszy się dużym zainteresowaniem i co roku sprzedaje się około 500 000 egzemplarzy, co czyni ten model jednym z najlepiej sprzedających się aut w Europie na przestrzeni ostatnich 10 lat. Wiele osób zastanawia się jak nowy Golf wypadnie na tle konkurencji ze strony Peugeota czy Forda i na to pytanie pojawi się odpowiedź w momencie oficjalnej premiery samochodu wraz z pełnym cennikiem na nasz rynek.

Golf Variant

Foto. Overboost BR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *