Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mało kto wie, ale dział Volkswagen Samochody Użytkowe podjął współpracę z Fordem, a model Amarok 2022 ma być pierwszym ich wspólnym dziełem

Na Dorocznej Konferencji Mediów marki Volkswagen, zaprezentowano plany marki na najbliższe lata. Dzięki temu wiemy, że jeszcze tej wiosny w Brazylii pojawi się model Nivus, który zawita do Europy na początku 2021 roku. Jednak to nie jedyne informacje jakie płyną do nas z tej konferencji. Volkswagen, a konkretnie dział Samochody Użytkowe, podjął współpracę z Fordem w zakresie konstruowania nowych pojazdów. Było to już rok temu, w styczniu 2019 roku, ale dotychczas nie widzieliśmy jeszcze żadnego wspólnego dzieła tych producentów i ma się to w najbliższym czasie zmienić. Na pierwszy ogień idzie Amarok 2022, czyli najnowsze wcielenie już kultowego pick-up’a Volkswagena, który produkowany jest od 2010 roku jako ciągle ta sama generacja, choć z wieloma poprawkami.

Volkswagen Amarok 2022

Volkswagen Amarok 2022 będzie technologicznym bliźniakiem z modelem Ranger od Forda, a jak wiemy, amerykański producent ma spore doświadczenie w konstruowaniu pick-up’ów. Oczywiście to co widzimy na zaprezentowany teaserze trzeba przecedzić przez duże sito, bo to tylko szkic projektowy. Raczej jest niemożliwym, aby wersja finalna, która trafi do produkcji, miała tak agresywną linię i wyglądała jak samochód wyjęty z toru. Amarok to auto stworzone by radzić sobie w ciężkim terenie na budowach, lasach i innych bezdrożach. Szkic projektowy przypomina bardziej Monster Truck’a niż auto, które będzie szlajać się po budowach, ale kto wie, może Volkswagen nieco zaszaleje z nowym Amarokiem.

Owocem współpracy Forda z Volkswagenem ma być nowy Transit Connect, który będzie opierał się na technologii z nowego Volkswagena Caddy 2020. Sam Caddy również przeszedł spore odświeżenia, bo nowa generacja pojawi się na nowej platformie MQB, znanej chociażby z Golfa MK8. Miejmy nadzieję, że współpraca pomiędzy tymi dwoma producentami będzie trwała w najlepsze i być może rozwinie się o dalsze działy marek. Kto by nie chciał zobaczyć sportowego auta, które będzie połączeniem Forda GT z jakimś produktem Grupy Volkswagena. Sukces gwarantowany, więc czemu by nie spróbować?

Volkswagen Amarok 2022

Foto. materiały prasowe Volkswagen

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *