Niedawno do sieci wyciekły zdjęcia szpiegowskie odświeżonej Imprezy WRX. Auto pokryte było kamuflażem przez co nie mogliśmy dostrzec zmian. Z pomocą przyszli graficy.

Stworzyli oni obraz graficzny produkcyjnej wersji Subaru Impreza WRX. Jako wzór wykorzystali zdjęcia szpiegowskie, które opublikowane zostały w zeszłym tygodniu. Nie wiemy czy producent przewiduje kolejną generację czy możę jedynie lifting. Zdjęcia szpiegowskie pokazują, że zmiany nie będą rewolucyjne. Ogólne zarysy auta wydają się nieco ostrzejsze, bardziej wyrzeźbione. Zmieniony przód sprawia wrażenie niżej zawieszonego, przez co auto ma więcej charakteru sportowego. Reflektory zostały całkowicie zmienione, ale sprawiają wrażenie nieco za małych w stosunku do reszty auta. Na ich wewnętrznej krawędzi znajdziemy przetłoczenia, które nawiązują do poprzednich generacji oraz innych modeli japońskiej marki. Poniżej możecie, dla porównania, zobaczyć zdjęcie szpiegowskie.

Subaru Impreza WRX
Foto. Motor1

Atrapa chłodnicy również została zmodernizowana. Dolna część zyskała zmodernizowane halogeny we wlotach powietrza. Z boku auta również zauważyć możemy lekkie zmiany. Najbardziej charakterystycznym elementem stylistycznym jest poszerzenie tylnego błotnika, które wcina się w tylne drzwi. Podsumowując wygląd. Nowy WRX nie wygląda na auto wyczynowe, ale zachowuje pewne “smaczki”, które sprawiają, że zachowuje swoją duszę. Wydaje się, że inżynierowie Subaru ukrywają spoiler na tylnej klapie. Tylne światła mają nieco bardziej kanciasty kształt. Kamuflaż nie pozwala nam zobaczyć większej liczby zmian. Widzimy jednak podwójne końcówki wydechu z każdej strony.

Subaru Impreza WRX
Foto. Motor1

Nowy WRX prawdopodobnie wykorzystuje turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra. Wykorzystywany jest on przy produkcji modeli Legacy oraz Outback gdzie wytwarza 260 koni mechanicznych. W przypadku modelu WRX moc prawdopodobnie zostanie zwiększona. Krążą plotki, że odmiana WRX STI będzie legitymowała się mocą 400 koni mechanicznych. Model zadebiutuje w kwietniu tego roku. Dokładna data premiery nie jest nam jeszcze znana. Premiera nowego WRX STI przewidziana jest na połowę 2022 roku. Więcej informacji na temat danych technicznych, osiągów oraz ceny auta pojawi się bliżej premiery. Jak wiemy firma miała pokazać swoją nową generację WRX w 2020 roku.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *