Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dzisiaj Seat Ateca jest ważnym modelem dla hiszpańskiego producenta, bo to właśnie SUV’y stanowią trzon sprzedaży, więc przyda się odświeżony wariant

Choć wydaje się, że od wprowadzenia Seata Ateca do sprzedaży minęło mało czasu, to jednak to auto jest już z nami ponad 4 lata. Jest to dobry moment, aby odświeżyć nieco model i właśnie to planuje zrobić Seat. Zmiany czekają również CUPRA Ateca, czyli model bliźniaczy w sportowym wariancie. Producent właśnie pokazał zapowiedź nowego modelu, prezentując tajemniczy film, który ukazuje tylną sekcję samochodu. Widać, że zmianie ulegną światła oraz pojawi się napis Ateca z czcionką znaną już chociażby z nowego Leona. Oczywiście nie są to jedyne zmiany jakie zajdą w modelu, bo jednak odświeżenie po 4 latach wymusza pewne powiązane zabiegi.

Seat Ateca

Jak wiadomo, Seat Ateca bazuje na platformie MQB, czyli dokładnie tej samej co nowy Tiguan czy Skodą Karoq, więc potencjalne podobieństwa nie powinny nikogo dziwić. Zmiany będą dotyczyć przede wszystkim silników, bo te muszą być bardziej ekologiczne, czego wymagają normy emisji spalin nałożone przez Unię Europejską. Pojawią się miękkie hybrydy i tutaj wskazuje się silnik 1.5 eTSI 150 KM (testowaliśmy go przy okazji nowego Leona). Możliwa jest również hybryda typu plug-in, ale to raczej sfera domysłów, bo oficjalnie nic o tym nie wiadomo, ale Seat taką technologią dysponuje, bo ma ona trafić również do Leona. Mówi się również o zmianach w geometrii zawieszenia, a to miałoby sprawić, że Ateca będzie bardziej komfortowym autem.

Wizualne zmiany to tak naprawdę odświeżenie świateł, nowy dyfuzor, lekko przeprojektowane zderzaki oraz wloty powietrza, a także wspomniany wcześniej napis Ateca. Będą to raczej detale, które mają utrzymać samochód w obowiązujących trendach marki. Oczywiście nie może zabraknąć zmian w środku, z naciskiem na system multimedialny. Można spodziewać się również drobnych zmian układu deski rozdzielczej oraz nowej kierownicy. Premiera będzie już 15 czerwca o godzinie 10:00. To wtedy też poznamy nieco więcej szczegółów na temat auta i dowiemy się czego spodziewać się po wersji CUPRA, której premiera nie została jeszcze określona w czasie, choć również jest bardzo blisko.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *