Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

XI Profesjonaln Test Flotowy SKFS 2020 dobiegł końca, a w kategorii Crossover Mały zwyciężył nie kto inny, jak najmniejszy SUV marki SEAT, czyli model Arona

SEAT Arona to najmniejsza propozycja hiszpańskiego producenta w segmencie SUV. W zasadzie, to Crossover, tak jak głosi nazwa kategorii w Laurze Flotowym 2020, gdzie Arona zgarnęła najważniejszą nagrodę. Ten niepozorny samochód jest już z nami na rynku 3 lata i nawet mieliśmy okazję testować jeden egzemplarz w zeszłym roku, chociaż nie ukrywamy, że zdecydowanie bardziej przepadamy za większymi modelami SEAT’a. Arona bazuje na płycie MQB A0, czyli dokładnie tej samej platformie co Audi A1, Skoda Scala, Volkswagen Polo czy Volkswagen T-Cross. Jak deklaruje sam producent, ta platforma zapewnia doskonałe właściwości jezdne dla tego segmentu samochodu, co sprawia, że SEAT Arona to ciekawa propozycja. Nasze zdanie na temat Arony poznacie TUTAJ, a teraz trochę o samym konkursie.

SEAT Arona

Profesjonalny Test Flotowy jest organizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Co roku fleet managerowie wybierają najlepsze samochody spośród pojazdów w analogicznych wersjach wyposażenia z różnych segmentów. Biorą pod uwagę oceny wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności wnętrza, wrażenia z jazdy testowej, koszty zakupu i serwisowania, wartość rezydualną, zużycie paliwa oraz emisję CO2. Po podsumowaniu wszystkich tych czynników, Arona okazała się najlepszą propozycją w tegorocznym zestawieniu.

SEAT Arona

Jesteśmy szczególnie dumni z tej nagrody, która została przyznana po drobiazgowej kontroli i porównaniach z innymi modelami z segmentuTraktujemy ją jako kolejne potwierdzenie, że oferta SUV-ów i crossoverów SEAT-a zapewnia wyjątkowe połączenie codziennej praktyczności z dynamiką i wysokim komfortem jazdy.

mówi Jakub Góralczyk, PR Manager SEAT Polska

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *