Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Prowadzenie firmy transportowej wymaga inwestycji w odpowiednie narzędzia – m.in. w system wspomagający zarządzanie czy profesjonalny tachograf do analizy czasu pracy kierowców. Prezentujemy wybrane urządzenia.

System 4Trans – najczęściej wybierany program dla firmy transportowej

Program 4Trans to system opracowany z myślą o firmach transportowych. Składa się z kilku modułów, które pozwalają na bieżącą kontrolę i analizę czasu pracy kierowców oraz wykrywanie ewentualnych prób manipulacji przy danych z tachografów. 

Program można dostosować w zależności od firmy i jej potrzeb – może on działać na jednym stanowisku lub kilkudziesięciu. Został doceniony przez wiele przedsiębiorstw i jest najczęściej wybieranym programem dla transportu do rozliczania i analizy czasu pracy kierowców na rynku – może poszczycić się ponad 10 000 zadowolonymi użytkownikami.

firmy transportowej

Szeroki zakres możliwości 4Trans

4Trans umożliwia opracowanie szczegółowej ewidencji czasu pracy każdej osoby współpracującej z daną firmą, ale nie tylko – jego zakres możliwości jest imponujący. Program umożliwia nawet obliczenie płacy minimalnej w wybranych krajach – jak Niemcy, Norwegia czy Francja.

4Trans ułatwia i przyspiesza pracę, ułatwia zoptymalizować procesy, dzięki czemu praca staje się efektywniejsza. 

Czytnik kart kierowcy i tachograf 

Czytnik kart kierowców pozwala na zdalny odczyt danych zapisanych na karcie kierowcy. Dzięki niemu można zbudować bazę danych dotyczącą poszczególnych przejazdów i pozyskać podstawowe dane na temat czasu pracy kierowcy. To mniejsze ryzyko, że dojdzie do nadużyć i manipulacji, a także zapłaty kar za nadużycia drogowe. 

firmy transportowej
Truck driver inspecting vehicle, trailer and tires before driving.

Plusem czytnika jest nie tylko szybki i poprawny odczyt oraz prosta obsługa, ale też śledzenie etapów pracy urządzenia, kilka trybów pobierania oraz duża pojemność. Poza tym nowoczesne urządzenia automatycznie poinformują o zbliżającym się terminie odczytów – maksymalny okres dla odczytu karty kierowcy to 28 dni, a dla odczytu danych z tachografu cyfrowego jest to aż 90 dni. 

Na rynku dostępne są też urządzenia 2w1, które pozwolą na odczyt danych zarówno z kart kierowców, jak i tachografów cyfrowych – jak między innymi TachoReader Combo Plus służący do obsługi inteligentnych tachografów 4.0. Więcej interesujących informacji dot. Branży transportowej oraz porad znajdziesz na: https://inelo.pl/najnowsze/blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *