Redaktor | Fotograf

Range Rover szykuje sporo zmian w swoich autach na rok 2021. Nie ominą one również modelu Velar, jednego ze świeższych samochodów producenta

Range Rover nie próżnuje i w przyszłym roku w jego pojazdach będziemy mogli ujrzeć sporo nowości. Przede wszystkim dotkną one silników oraz systemów rozrywki, jednak w części z nich zmieni się także wygląd. Pomimo tego, że Velar jest dość świeży, Land Rover nie chce, aby któryś z jego modeli był kilka lat za pozostałymi. Jednak w związku z tym, że nadal wygląda on bardzo nowocześnie, nie zmieni się on, jeśli chodzi o design.

Range Rover Velar

Głównym usprawnieniem będą nowe silniki benzynowe. 3-litrowa, 6-cylindrowa rzędowa jednostka połączona z systemem mild hybrid otrzyma dwie wersje różniące się mocą. Słabsza otrzyma oznaczenie P340, co oczywiście oznacza, że będzie rozwijać 340 koni. Mocniejsza, o oznaczeniu P400, rozwinie moc aż 400 koni. Pozwoli jej to na osiągnięcie pierwszej setki w zaledwie 5.2 sekundy. Prędkość maksymalna to 250km/h. Oczywiście niezależnie od wersji do dyspozycji dostaniemy napęd na cztery koła oraz zawieszenie pneumatyczne. Poza tym w ofercie znajdzie się teraz 2-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 250 koni.

Range Rover Velar

Zmiany zajdą także w środku. Największą będzie nowy system inforozrywki, który mieliśmy okazję już zobaczyć w nowym Defenderze. Pivi Pro, bo tak nazywa się system, będzie miał wyświetlacz o przekątnej aż 10 cali. Ponadto pojawi się wiele nowości software’owych, Bluetooth obsłuży dwa urządzenia naraz, a wbudowana w system będzie aplikacja Spotify. Nowe opcje, jakie znajdziemy w konfiguratorze, to aktywna redukcja hałasu, system filtracji powietrza, czy kamera 360 stopni oferująca widok w 3D.

Range Rover Velar

Pomimo, że zmian nie będzie dużo, pokazują one, że Land Rover nie chce, aby w ofercie Range Rover znajdowały się przestarzałe technologicznie modele. Unifikacja gamy silnikowej na pewno pomoże także oszczędzić nieco pieniędzy. Nowe silniki powinny być ciut oszczędniejsze, a także choć trochę szybsze. Nowy system inforozrywki powinien przypaść do gustu fanom nowoczesnych rozwiązań. Pomimo tych zmian, zapewne prędzej czy później Velara będzie czekał większy lifting.

Foto. Land Rover

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *