Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dzisiaj zamiast kupować fabrycznie nowe BMW M4 można pokusić się o limitowaną do 700 egzemplarzy wersję GTS, która akurat jest na sprzedaż

Poprzednia generacja BMW M4 (F32) obfitowała w kilka wersji specjalnych, bowiem poza standardowym M4 mieliśmy także M4 Competition, M4 CS oraz M4 GTS. To ostatnie było najbardziej unikatowe i też legitymowało się największą mocą względem swoich braci. Powstały jedynie 803 egzemplarze (początkowo mówiono i 700), z których 400 trafiło do USA (mówiło się o 300), a tylko 161 było pomalowanych lakierem o nazwie Alpine White. Właśnie taki egzemplarz trafił na aukcję jeden z tych 803, 400, 161, czyli BMW M4 GTS w kolorze Alpine White z przebiegiem 3600 mil, pełną dokumentacją serwisową i oryginalnymi felgami. Te felgi są tutaj ważne, ale do tego zaraz dojdziemy.

BMW M4 GTS

Sam samochód wyposażony jest w silnik 3.0 R6 (S55B30) o mocy 500 KM i 600 Nm, co pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 305 km/h, a masa pojazdu wynosi 1510 kg. Moc jest przekazywana za pomocą 7-biegowej przekładni automatycznej na tylną oś. Z godnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu, samochód obecnie stoi na felgach Avant Garde M520R, na które nałożono opony Falken Azenis FK510. Koszt takich felg to około 1600 dolarów, czyli 6000 złotych. Oprócz tego właściciel daje fabryczne felgi z M4 GTS wraz z oponami, które dzisiaj są dostępne na przykład na Allegro za kwotę około 7000 złotych. Najprawdopodobniej na fabrycznych felgach samochód za wiele nie pojeździł, więc są prawie nowe.

BMW M4 GTS

Samochód jest wystawiony aktualnie za kwotę 66 tysięcy dolarów na aukcji internetowej w Bring A Trailer. Do końca licytacji pozostały 2 dni, więc spodziewamy się, że cena będzie jeszcze wyższa. Kwota wywoławcza to 22 250 dolarów, ale warto mieć na uwadze, że kilka dni temu na popularnym serwisie CoPart sprzedano również BMW M4 GTS za kwotę 62 tysięcy dolarów, jednak w tym przypadku mieliśmy do czynienia z autem zalanym przez powódź. Na niemieckim mobile.de można znaleźć M4 GTS za 222 tysiące euro, zatem to BMW z USA może być nie lada okazją, jeśli faktycznie pójdzie w tak atrakcyjnej cenie. Jeśli ktoś jest chętny na ten samochód, to zapraszamy do licytacji, może akurat uda się nabyć “tanio” limitowane M4.

Foto. z aukcji Bring A Trailer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *