Redaktor | Fotograf

Choć film Auta miał premierę aż 16 lat temu, dopiero teraz powstał model, który uczcił obecność 911 w tej produkcji. Porsche postanowiło zaprezentować najnowszą wersję Sally Carrera Edition, która wyglądem nawiązuje właśnie do tej bohaterki. Niestety, powstanie jedyna sztuka tego wyjątkowego modelu.

Film Auta to bez wątpienia jedna z bardziej kultowych bajek traktujących o samochodach. Wiele osób kojarzy je z charakterystyczną bohaterką Sally, która była Porsche 911 generacji 996. Otrzymała charakterystyczny niebieski kolor, a także srebrne felgi. Teraz, aż 16 lat po premierze filmu, Porsche postanowiło uczcić udział Carrery w filmie. Aby to zrobić, stworzyło wersję Sally Carrera na bazie najnowszej generacji 992. Wygląd zewnętrzny samochodu został oddany niemal w 100% wiernie.

Porsche 911 Sally Edition to wersja przedstawiająca bohaterkę z filmu Auta

Aby tego dokonać, Porsche postanowiło stworzyć specjalny kolor Sally Blue Metallic. Wygląda identycznie jak ten użyty w filmie. Sally Carrera otrzymała felgi w rozmiarze 20/21 cali. Ich wzór pochodzi z modelu 996 Turbo, podobnie jak w filmie. Co ciekawe, po podniesieniu spoilera, z tyłu można zobaczyć charakterystyczny tatuaż. Na słupku B znaleźć można charakterystyczne logo filmu Auta, a także podpis Sally Carrera. Równie wiele akcentów pojawia się we wnętrzu, gdzie Porsche zastosowało między innymi przeszycia w kolorze zewnętrznym. W miejscu, gdzie zazwyczaj jest napis 911, Porsche zastosowało oznaczenie Sally Carrera wraz ze wskazaniem, że to model 1 of 1.

Porsche 911 Sally Edition to wersja przedstawiająca bohaterkę z filmu Auta

Jako bazę pod stworzenie tej wersji wybrano wariant GTS. Rozwija on aż 480 koni mechanicznych, czyli tyle co najmocniejsza wersja GT2 generacji 996. GTS korzysta z 3-litrowego, doładowanego boksera. Co ciekawe, Porsche zdecydowało, że zastosuje w niej 7-biegową skrzynię manualną, czyli dość rzadko wybieraną opcję. Model Sally Carrera nie znalazł jeszcze nabywcy. Porsche wystawi auto na aukcji charytatywnej, która odbędzie się już niedługo. Cały dochód zostanie przeznaczone na cele dobroczynne. Co ciekawe, do auta zostanie dodana książka z oryginalnymi grafikami autorstwa Boba Pauleya, który współtworzył film Auta.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *