Redaktor | Fotograf

TechArt to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych tunerów Porsche. Tym razem, wziął się za najnowszą generację w wersji GT3. Jest ona szybka już sama w sobie, jednak po tuningu ma być jeszcze szybsza i lżejsza. Dzięki pakietowi stylistycznemu, opartemu głównie na włóknie węglowym, jest także nieco lżejsza i wygląda lepiej.

Nowe Porsche 911 GT3 zrobiło wokół siebie sporo szumu już w momencie premiery. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to niezwykle skuteczne, torowo-drogowe auto. Niedługo, na rynek ma trafić jeszcze bardziej ostra wersja GT3 RS, która może być jednym z najbardziej rewolucyjnych modeli Porsche. Jednak do jej premiery, pozostało jeszcze trochę czasu. Aby umilić nam oczekiwanie, TechArt zdecydował pokazać swój pakiet tuningowy do zwykłej wersji GT3. Dzięki zastosowaniu wielu elementów z włókna węglowego, jest ona nie tylko lżejsza, ale i lepiej wygląda.

Nowe Porsche 911 GT3 otrzymuje pakiet aerodynamiczny od firmy TechArt

Pierwszym, co rzuca się w oczy jest bez wątpienia nowa maska, która jest wykonana w pełni z włókna węglowego. Z tego materiału jest także reszta pakietu. Obejmuje ona nowe przednie nadkola z dodatkowymi wlotami powietrza. Są one szersze aż o 15 milimetrów względem seryjnego GT3. Z przodu pojawiła się dokładka przedniego zderzaka. Z tyłu pojawił się także nowy, nieco większy spoiler. Według TechArta nie wpływa on negatywnie na prowadzenie. W tylnej części nadwozia można także zauważyć zmienione końcówki wydechu.

Nowe Porsche 911 GT3 otrzymuje pakiet aerodynamiczny od firmy TechArt

Jednak nie tylko one są nowe w układzie wydechowym. TechArt zamontował autorski wydech, który nie dość, że brzmi znacznie lepiej, to jeszcze dodaje kilka koni mechanicznych mocy. Można go kontrolować za pomocą przycisku, który zamyka lub otwiera klapy. Niestety, TechArt nie zmodyfikował nic pod względem silnikowym. Pod maską wciąż jest więc 4-litrowa jednostka o mocy 510 koni mechanicznych. Tuner nie zdradza także ceny pakietu, jednak znając jego renomę, tanio z pewnością nie będzie. Niedługo na rynek trafi GT3 RS, który z pewnością będzie dużym zaskoczeniem pod względem osiągów i wydajności na torze.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *