Wszyscy pracownicy PSA z prowincji Hubei (Wuhan) oraz ich rodziny zostaną ewakuowani z powodu epidemii koronawirusa 2019-nCoV.

Francuski koncern potwierdził, że 38 osób zostanie we współpracy z chińskim rządem i francuskim konsulatem ewakuowanych i przetransportowanych do Francji. Wcześniej przejdą jednak przymusową kwarantannę w oddalonym od ogniska choroby mieście Changsha. Po tym okresie wrócą do rodzinnych domów w Europie. Decyzja została podjęta w wyniku wzrostu zagrożenia zarażeniem dla osób przebywających w mieście Wuhan oraz w okolicy tej miejscowości. Działania są prowadzone w trybie pilnym!

PSA będzie również działać w sprawie chińskich pracowników firmy Dongfeng, która obsługuje trzy francuskie faktorie w Wuhan i jest jednym z największych producentów aut na rynek chiński. PSA zadba o opiekę i, w razie potrzeby, ewakuowanie Chińczyków pracujących, nie licząc zakładów Dongfengu, w wuhańskich fabrykach Renault, Valeo i Faurecii.

Ewakuacja jest spowodowana strachem pracowników o swoje zdrowie. Przypomnijmy – pod koniec grudnia Światowa Organizacja Zdrowia została poinformowana o kilku przypadkach zapalenia płuc spowodowanych przez nieznanego dotąd wirusa. Został on ostatecznie zidentyfikowany jako koronawirus – gatunek odpowiedzialny za ok. 10-20% przeziębień. Drobnoustrój zaobserwowany w Wuhan wywołuje jednak zespół ciężkiej niewydolności oddechowej (ang. SARS), którego epidemia miała miejsce także w Chinach w 2002 roku. Tym razem wirus atakuje prawdopodobnie także inne układy ludzkiego ciała, lecz badania nad mikrobem wciąż trwają. Odnotowano już blisko 3000 przypadków zarażenia koronawirusem. Oprócz Chin, gdzie znajduje się ognisko, chorobę zidentyfikowano u pacjentów w m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, krajach Dalekiego Wschodu i Francji.

Wuhan

Foto. materiały prasowe PSA

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *