Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Francuski producent pokazał wielokrotnie, że potrafi robić samochody sportowe, ale to model Peugeot 508 Sport Engineered ma być nowym symbolem sportu

O Peugeot 508 Sport Engineered mówi się od bardzo dawna, bo też zapowiedź stworzenia sedana o mocy ponad 400 KM nie mogła przejść bez echa. Najpierw wszyscy sądzili, że to kolejny szalony koncept, który nie pojawi się nigdy w wersji produkcyjnej, bo to zbyt ryzykowne. Peugeot jednak pokazał, że chce zdziwić świat i pokazać takie auto. Niedawno mogliśmy nacieszyć swoje oko zdjęciami wersji produkcyjnej, jednak były to przecieki, a nie fotografie oficjalne. Teraz jednak mamy dostępną pełną galerię zdjęć przedstawiających najnowsze dziecko francuskiego lwa, który dzielnie walczy na polu bitwy z niemiecką konkurencją. Pytanie czy ma w tej walce sojusznika czy został sam?

Peugeot 508 Sport Engineered

Obecnie mówi się, że auto dostanie silnik 1.6 o 4 cylindrach połączony z dwoma silnikami elektrycznymi (po jednym na każdą oś). Dzięki temu mamy mieć tak zwane e-AWD. Łączna moc tego układu to około 400 KM, chociaż nie wykluczone, że finalnie będzie to 360 KM. Ma to jednak zapewnić osiągi na poziomie mniej niż 5 sekund do setki i prędkość maksymalna wynosząca 250 km/h. Całkiem przyzwoicie jak na ten segment i bardzo dobrze jak na Peugeota, który obecnie w gamie nie ma za wiele propozycji sportowych. Obecnie najmocniejsza jednostka przewidziana dla Peugeota 508 to układ hybrydowy rozwijający moc 225 KM, jednak cechuje go bardzo niskie zapotrzebowanie na paliwo (przynajmniej według deklaracji producenta).

Wizualne zmiany względem seryjnego 508 są widoczne, bo teraz auto ma jeszcze agresywniejszą linię, ale nie są one krzykliwe. Poczekajmy na zdjęcia samochodu w innych kolorach niż ten reprezentacyjny, chociaż to bardziej kamuflaż niż czysty lakier. Ciekawe czy producent zdecyduje się na wprowadzenie takiej kalkomanii do oferty. Pamiętamy, że 308 GTI miał dwukolorowe nadwozie, zgodnie z tym co widzieliśmy w zapowiedziach modelu. Co do samego modelu 308 to Peugeot pracuje nad następcą, czyli już III generacją. Peugeot 508 Sport Engineered ma zostać zaprezentowany tego lata i w tym roku trafi do pierwszych klientów. Miejmy nadzieję, że nie przesuną się te daty w związku z pandemią koronawirusa.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *