Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Obecnie to Uber jest popularniejszą formą transportu niż taksówki, bo jest tańszy, ale taki Peugeot 208 mógłby odwrócić ten trend w bardzo szybkim tempie

Kilka dni temu pisaliśmy o wielkim sukcesie modelu 208, bo to właśnie ten samochód uzyskał tytuł Car of the Year 2020 pokonując między innymi Porsche Taycan oraz Teslę Model 3. Peugeot 208 jest wyjątkowym modelem dla marki, bo to właśnie on wraz z modelem 2008, który jest jego bliźniakiem w nadwoziu typu Crossover, otwierają nowy rozdział w historii marki. Jako, że przepisy Unii Europejskiej są coraz bardziej rygorystyczne to producenci są zmuszeni stosować układy elektryczne oraz hybrydowe. Nie dziwi zatem sytuacja, w której samochód miejski jest od początku tworzony z myślą o wariancie elektrycznym. Tak też było w przypadku 208, który pojawi się w kilku wersjach silnikowych, w tym we wspomnianym elektryku.

Teraz jednak grafik publikujący swoje prace pod pseudonimem X-Tomi Design postanowił pokazać swoją wizję na Peugeota 208 jako taksówkę. Tyle tylko, że nie jest to zwykła taksówka, ale przerobiona wersja GT Line, która swoim wyglądem daje jasny przekaz – jestem szybki. Grafik poszerzył nadwozie dokładając specjalne panele przymocowane nitami oraz znacząco obniżył auto. 208 wyposażony jest również w nowe, customowe felgi oraz typowy dla taksówek “kogucik” z napisem TAXI. Co prawda pod maską w takiej wersji dalej byłby silnik 1.2 albo pełny układ elektryczny, ale przynajmniej wygląda jak rasowa wyścigówka wyjęta prosto z toru.

Jeśli ktoś kręciłby kolejną odsłonę filmu TAXI to chyba mamy już głównego bohatera w postaci zmodyfikowanego Peugeota 208. Auto naprawdę zachęca do szybkiej jazdy i widać w tym spory potencjał dla działu Peugeot Sport. Jak dobrze wszyscy pamiętamy, Peugeot RCZ uchodził za jeden z lepszych samochodów sportowych w swojej klasie, więc może to idealny czas, aby marka wróciła do swojego dziedzictwa? W najbliższym czasie do salonów wjedzie nowy 508 Sport Engineered, czyli hybrydowa konstrukcja o mocy ponad 400 KM. Być może będzie to początek pięknej historii samochodów sportowych z lwem na masce.

Foto. X-Tomi Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *