Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Audi RS3 z mocą ponad 450 KM może stać się wielkim rywalem dla A45s, które obecnie uchodzi za najlepszego hothatch’a na świecie. Czy tak się jednak stanie?

Od premiery Audi A3 minęło zaledwie kilka dnia, a w sieci już pojawiają się grafiki prezentujące rzekomy wygląd RS3 na rok 2020. Jak wiemy, Audi pokazało jakiś czas temu zakamuflowaną wersję S3, która ma pojawić się jeszcze w tym roku. Mówiło się początkowo o debiucie podczas Geneva Motor Show, ale na skutek odwołania salonu samochodowego przez zwiększone zagrożenie zarażeniem koronawirusem postanowiono pokazać światu tylko nowe A3. Nowa generacja popularnego hatchbacka wygląda już w serii bardzo agresywnie i widać wielki postęp względem poprzednik. Co zatem z nadchodzącą generacją Audi RS3 2021?

O samym Audi RS3 wiemy dosyć sporo, bo producent zapowiedział, że najsłabszą jednostką wchodzącą w skład gamy RS będzie silnik 2.5 R5, czyli dokładnie ta sama jednostka co w przypadku poprzedniej generacji RS3. To też był wyraźny sygnał, że nie ma szans na powstanie RS1, o którym sporo się mówiło, jako najniższym samochodzie w gamie RS. Jednak nowa generacja nie dostanie silnika o takiej samej mocy jak w przypadku generacji 8V. Audi chce zaskoczyć AMG i zaoferować swoim klientom coś więcej. W podstawowym wariancie RS3 mamy mieć do dyspozycji 420 KM i 500 Nm. Jednak wersja Performance, znana dotychczas chociażby z RS6, podniesie moc do 450 KM. Oczywiście będzie ona przekazywana na wszystkie cztery koła (Quattro) za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni automatycznej, ale to już jest pewnik.

Debiutu RS3 możemy spodziewać się pod koniec tego roku lub na początku 2021 roku. Na salon motoryzacyjny w Genewie bym nie liczył, bo wiele mówi się o tym, że era targów już minęła, a wszystko zostanie przeniesione do internetu. Jeśli tak się stanie, to zapewne Audi zdecyduje się na pokaz online i właśnie koniec 2021 roku jest najlepszym momentem na takie wydarzenie. AMG A45s jest już jakiś czas na rynku, więc Audi nie może długo czekać z pokazaniem swojego odpowiednika, bo klienci obecnie mają wybór między A45s, a słabszym RS3 poprzedniej generacji, więc flota Audi nie wygląda najlepiej.

Foto. audi.quattro.gang

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *