Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wiele osób kupując samochód kieruje się jego niezawodnością i opiniami innych właścicieli, więc może ta Honda Civic jest idealnym przykładem na trwałe auto?

Cała historia zaczyna się w 2011, kiedy to Honda Civic w nadwoziu typu sedan zjechała z linii montażowej kanadyjskiej fabryki. Jej pierwotny właściciel przejechał nią 32 000 mil (nieco ponad 50 000 km) do 2015 roku, czyli w około 4 lata. Następnie auto zmieniło właściciela i zaczęła się wielka podróż (dosłownie). Na dzień dzisiejszy auto ma przebieg wynoszący 500 000 mil, czyli nieco ponad 800 000 kilometrów. Z prostego rachunku wynika, że przez ostatnich 5 lat auto przejechało ponad 750 000 kilometrów i jak podaje właściciel, nie było żadnych większych awarii. Czy to w ogóle możliwe?

Jak się okazuje tak, a cały klucz do takiego wyniku jest ukryty w regularnym serwisowaniu. Właściciel podaje, że wymienia olej co 10-12 tysięcy mil oraz dokonuje wymiany płynu chłodniczego wraz z olejem skrzyni biegów co 40 tysięcy mil. Właśnie, warto zaznaczyć, że auto wyposażone jest w skrzynię automatyczną, na którą wiele osób narzeka. Jak widać nie jest taka zła. Właściciel również informuje, że auto nie miało żadnej przykrej sytuacji od czasu jaką ją zakupił, więc można twierdzić, że auto uchodzi za bez wypadkowe mimo wielkiego przebiegu. Zapewne za jakiś czas dowiemy się, że auto przekroczyło barierę 1 000 000 kilometrów, ale zapewne zastanawia was, gdzie jeździ właściciel, skoro jest w stanie zrobić w 5 lat ponad 750 000 kilometrów.

Jak sam mówi, pracuje jako dostawca i auto służy mu jako narzędzie pracy. Nie zdradza jednak co rozwozi, ale może jego zadaniem jest dostarczanie ciepłej pizzy z jednego końca Ameryki na drugi koniec? Tak czy inaczej, podkreśla, że auto jest w pełni oryginalne, ma ciągle ten sam silnik i tą samą skrzynię biegów, którą Honda zamontowała w 2011 roku do jego egzemplarza. Oby auto służyło jak najdłużej i nigdy właściciela nie zawiodło. Dajcie znać czy wasze samochody też mogą pochwalić się tak wielkim przebiegiem.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *