Redaktor | Fotograf

Flagowy model DS Automobiles, czyli DS9, doczeka się kilku usprawnień w nowym roku modelowym. Limuzyna otrzyma zupełnie nowy system inforozrywki DS IRIS System, a także nowe wykończenie wnętrza. Wszystko to, aby nadążyć za konkurencją, a także odświeżyć model.

DS9 to bez wątpienia jeden z najważniejszych modeli DS Automobiles. Flagowa limuzyna posiada luksusowe wyposażenie, a także jest przestronna i nowoczesna. Stylistyka modelu jest znakomita, jednak producent stale chce uaktualniać rozwiązania stosowane w modelu. DS9 w najnowszym roku modelowym doczeka się więc kilku usprawnień zwłaszcza w zakresie multimediów i wyposażenia. Nowe systemy mają pomóc kierowcy, a także sprawić, że podróż będzie przyjemniejsza. W gamie modelowej pojawi się również nowa wersja oraz nowe, luksusowe wykończenie wnętrza.

Nowy system inforozrywki ma nazwę DS IRIS System.  Rozwiązanie to posiada całkowicie nowy, responsywny i płynny interfejs, z możliwością pełnej konfiguracji i personalizacji, wspierany przez narzędzie naturalnego rozpoznawania mowy. Menu, złożone z widżetów i kafelków, wyświetlające się na 12-calowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości, oferuje dostęp do wszystkich funkcji za pomocą jednego gestu. Co ważne, system obsługuje także bezprzewodowo Android Auto i Apple CarPlay. W przypadku parkowania naziemnego DS IRIS SYSTEM wyświetla prawdopodobieństwo znalezienia miejsca parkingowego na poszczególnych ulicach w głównych miastach. Wszystkie aktualizacje są przeprowadzane automatycznie, a wbudowana nawigacja pokazuje aktualną sytuację na drogach.

W modelu DS9 pojawiły się także zupełnie nowe zegary, które mają nową grafikę i wyglądają nowocześniej. Dla posiadaczy smartfonów DS wprowadził zupełnie nową aplikację MyDS, która pozwala na kontrolowanie samochodu. Gama została wzbogacona o trzeci poziom wykończenia OPERA, który jest dopełnieniem pakietów wyposażenia PERFORMANCE LINE + i RIVOLI +. Nowe wykończenie OPERA jest dostępne w trzech kolorach: Czerwony Rubin, Czarny Bazalt i zupełnie nowa Szara Perła. Kolejną nowością w DS 9 jest podsufitka z Alcantary w kolorze Gris Galet. W gamie będzie można znaleźć silniki o mocy od 250 do 360 koni mechanicznych. Wszystkie jednostki to hybrydy typu plug-in.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *