Redaktor | Fotograf

Pomimo faktu, że coraz większa liczba producentów pokazuje swoje premiery online, targi wciąż nie odeszły do lamusa. Opel wciąż bierze w nich udział, a w najbliższym czasie zaprezentuje 3 nowe wersje swoich modeli w Monachium. Odbędą się one już we wrześniu, a producent z Russelheim będzie jedynym przedstawicielem koncernu Stellantis.

W ostatnich latach targi motoryzacyjne nie są już tak huczne jak kiedyś. Większość producentów pokazuje swoje premiery online, a pokazy na żywo nie budzą ogromnego zainteresowania. Tego typu imprezy wciąż są jednak organizowane, a część producentów jest na nich obecna. Jednymi z większych targów motoryzacyjnych są te w Monachium, które odbywają się we wrześniu. Swoją obecność na nich zapowiedział Opel, który przygotuje sporo nowości, a także będzie jedynym przedstawicielem koncernu Stellantis na tym wydarzeniu.

Opel zaprezentuje 3 nowe auta na targach IAA w Monachium

Targi IAA Mobility to jedne z największych targów na świecie. Oczywiście w ostatnich latach dotyczy ona przede wszystkim elektromobilności, w której specjalizuje się również Opel. Plany niemieckiego producenta określają, że od 2028 roku, w ofercie pozostaną jedynie auta elektryczne. Dyrektor generalny Opla, Florian Huettl, powiedział: “Podczas wydarzenia IAA Mobility w Monachium pokażemy, w jaki sposób, dzięki marce Opel, elektromobilność stanie się dostępna dla każdego i idealna do codziennego użytku”. Chodzi przede wszystkim o auta z nowej serii GSe, które są sportowe, a jednocześnie ekologiczne.

Opel zaprezentuje 3 nowe auta na targach IAA w Monachium

Najważniejszą premierą Opla na targach IAA będzie Opel Astra Sports Tourer Electric. Będzie to pierwszy elektryczne kompaktowe kombi w historii marki. Najpopularniejszy w ostatnich dwóch latach mały samochód w Niemczech również debiutuje jako nowy Opel Corsa Electric – teraz jeszcze bardziej wydajny, a także o większej mocy niż wcześniej. Zapewne skorzysta z rozwiązania z innych elektryków koncernu Stellantis. Powinien rozwijać więc moc 156 koni mechanicznych, a zasięg wzrośnie o około 50 kilometrów. Niestety, producent z Russelheim nie zdradza na razie, jaka będzie trzecia premiera, jednak ma być ona najciekawsza.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *