Kilka dni temu motoryzacyjny świat obiegły zdjęcia najnowszego BMW M2. Bardzo lubiane poprzednie wcielenie przeszło już do historii, a jego miejsce zajmie zupełnie nowy model. Jak się okazuje nowe M2 może zostać ostatnim w pełni spalinowym M2 w historii.

O specyfikacji technicznej oraz nowinkach, które niesie ze sobą nowe M2 możecie przeczytać tutaj w opublikowanym przez nas kilka dni temu artykule. Dzisiaj o czymś innym. BMW musi stanąć przed wyzwaniem. Jak wiemy od 2035 roku Unia Europejska może wprowadzić zakaz sprzedaży samochodów całkowicie spalinowych. Pojawiające się coraz częściej obostrzenia związane z emisjami spalin nie ułatwiają producentom utrzymywania topowych modeli “przy życiu”. Wracając do M2. Jak podkreśla dyrektor generalny BMW M, Frank van Meel, w wywiadzie dla CarBuzz, że wypuszczenie na rynek M2 w wersji plug-in byłoby nie lada wyzwaniem ponieważ zastąpienie obecnego silnika czterocylindrowym przełożyłoby się na osiągi po rozładowaniu baterii.

Od 2023 roku każdy nowy model M bawarskiego producenta będzie wyposażony w układ hybrydowy, a design podąży za dziko wyglądającym XM. Oczywiście dla fanów marki BMW przygotuje mocno limitowaną serię CSL, która rzekomo ograniczona będzie do 50 sztuk. Nie zmienia to jednak faktu, że druga generacja (oznaczenie G87) będzie ostatnim BMW M, które uniknie elektryfikacji. Jak zapewnia jednak BMW modele spalinowe obecnie dostępne pozostaną w produkcji do końca dekady. Jeszcze więc mamy trochę czasu.

Żeby była jasność. Cały wpis dotyczy dość odległej przyszłości. Nowe M2 zostało w pełni ujawnione w zeszłym tygodniu i tak jak wspomnieliśmy zostanie w sprzedaży prawdopodobnie do końca 2030 roku. Bezpośredni następca tego modelu zapewne pójdzie drogą pełnej elektryfikacji, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby być tego pewnym. Dla przypomnienia nowe M2 podąża za tradycjami marki. Pod maską posiada sześciocylindrowy silnik o mocy 460 koni mechanicznych. Napęd przenoszony jest na tył za pomocą manualnej skrzyni biegów, bądź opcjonalnie 8-biegowego automatu. Na informacje o M2 xDrive musimy jeszcze trochę poczekać, ale plotki o takiej konfiguracji modelu krążą już od dłuższego czasu.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *