Toyota Land Cruiser, czyli terenowy SUV japońskiej marki otrzyma nową generację, która zadebiutować ma w kwietniu przyszłego roku.

Japońska marka w nowej generacji SUV’a chce skupić się bardziej na terenowych aspektach pojazdu, zamiast na luksusie. Można więc spodziewać się, że nowa Toyota Land Cruiser będzie tańsza od poprzednika. Nie zmieni się płyta podłogowa, lecz nie oznacza to, że auto będzie podobne do swojego starszego brata. Usprawnienia mają nastąpić praktycznie wszędzie. Zaczynając od ulepszonego zawieszenia i układu kierowniczego, po nowe jednostki napędowe. Pogłoski mówią, że jest szansa na wersję GR, jako że taką otrzymał m.in. pickup Toyoty, Hilux. Pozwoliłoby to rozszerzyć ofertę w sportowej linii, której nazwa wzięła się od motorsportowego zespołu japońskiej marki, Gazoo Racing. Do tej rodziny należy m.in. Yaris, Supra, Corolla, CH-R, RAV4, czy też Auris.

Toyota Land Cruiser

Wedle plotek Toyota ma zrezygnować z potężnego silnika V8. Zastąpić ma go hybrydowa jednostka V6 o pojemności 3.5 litra z podwójną turbosprężarką. Na niektórych rynkach możliwy jest także turbodiesel, który będzie miał pojemność wynoszącą 3.3 litra. Samochód ma być sprzedawany tylko i wyłącznie jako 5-drzwiowa terenówka, a jego bratnią wersją był Lexus LX. Oba te pojazdy mają ze sobą wiele wspólnego i różni je głównie warstwa wizualna oraz od nowej generacji poziom wyposażenia. Land Cruiser ma być przeznaczony do jazdy poza utwardzonymi drogami, podczas gdy model LX zostanie zastąpiony przez nowego Lexusa LQ, który będzie luksusowym SUVem wprost od japońskiej marki premium.

Toyota Land Cruiser

Na chwilę obecną nie pozostaje nic innego, niż czekać do kwietnia, kiedy Toyota najprawdopodobniej zaprezentuje nowego Land Cruisera. Terenowy pojazd do sprzedaży wejdzie najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku. Mamy nadzieję, że terenowy duch tego auta nie umrze i dalej będzie to samochód, którym można przejechać pół globu bez awarii czy usterki, nawet w najcięższych warunkach. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale liczmy na to, że Toyota sprosta wyzwaniu, a nowa generacja powtórzy sukces poprzednika. Jak wam się podoba Land Cruiser? Czy zasługuje na pakiet GR? Dajcie znać w komentarzach!

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *